Ku realizacji pasji i marzeń – zajęcia dodatkowe w Skrzydłach

22 lutego 2018 | | Napisz komentarz czytaj dalej
zajęcia dodatkowe

Więcej zdjęć znajdziesz na końcu artykułu.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa SKRZYDŁA zdecydowanie przeczy stereotypowi placówki, która pustoszeje wraz z dźwiękiem ostatniego dzwonka ogłaszającego koniec lekcji. W Skrzydłach właśnie w tym momencie zaczyna kwitnąć życie. Światła w budynku przy ul. Jutrzenki 22 świecą się bardzo długo, bo uczniowie SKRZYDEŁ realizują w szkole wiele swoich pasji i marzeń. Umożliwiają to zajęcia dodatkowe przygotowane dla wszystkich chętnych uczniów, zarówno z klas 1-3 jak i 4-8.


Na początku roku szkolnego rodzice – po konsultacjach z opiekunami osobistymi uczniów – dokonują wyboru zajęć dodatkowych. Celem jest zapewnienie harmonijnego rozwoju uczniów w zgodzie z ich talentami, zainteresowaniami i potrzebami. W ramach czesnego uczeń może korzystać z wybranych zajęć dodatkowych do 6 godzin lekcyjnych w tygodniu. Zajęcia odbywają się po lekcjach, w godzinach 13.30 – 15.00 trzy razy w tygodniu.

Szczególnie utalentowani uczniowie mają możliwość rozwoju poprzez udział w zajęciach z grupami bardziej zaawansowanymi lub w ramach sekcji Uczniowskiego Klubu Sportowego – decyzję o wyborze takiej drogi rodzice konsultują z opiekunem osobistym i trenerem.

W klasach młodszych (1 – 3) kreatywność i zdolności uczniów można rozwijać w ramach zajęć sportowych (wspinaczka na ściance, piłka nożna, taniec, balet, badminton, ping-pong) oraz artystycznych (chór, warsztaty bębniarskie, kurs rysunku i malarstwa, zajęcia „Barwa i przestrzeń”, ekokreatywność, krawiectwo). Pulę możliwych zajęć uzupełniają szachy, zajęcia z logicznego myślenia, robotyki, gier stolikowych oraz koła językowe: angielskie i hiszpańskie. W szkole działa również koło przyrodnicze.

W klasach starszych (4 – 8) proponujemy zajęcia w ramach kół: przyrodniczego, historycznego, matematycznego, fizycznego, polonistycznego, warsztaty dziennikarskie; zajęcia rozszerzające i uzupełniające językowe (języki angielski i hiszpański). Podobnie jak w klasach młodszych prowadzone są zajęcia: chór i bębny, szachy, „Barwa i przestrzeń”, kurs rysunku i malarstwa, ścianka wspinaczkowa. Uczniom starszym proponujemy zajęcia w ramach „Odysei Umysłu”, „Reakcji łańcuchowej” oraz robotyki „Mindstorms”.

W Skrzydłach działa Uczniowski Klub Sportowy z sekcjami: badminton, tenis stołowy, ścianka wspinaczkowa, lekkoatletyka.

Nauczyciele prowadzący zajęcia dodatkowe to nasi pedagodzy, którzy wykonują swoją pracę z wyjątkowym zaangażowaniem i pasją. Często prowadzenie zajęć dodatkowych związane jest z ich szerokimi kompetencjami i dodatkowymi zainteresowaniami. Poniżej przedstawiamy sylwetki niektórych z nich.

Szukasz dla swojego dziecka szkoły, która będzie je wspierać w rozwijaniu pasji? Przyjdź na nasz Dzień Otwarty oraz zapoznaj się z informacjami o zasadach rekrutacji do Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie.

Renata Barańska – Gumieniak

Nauczyciel muzyki, emisji głosu, rytmiki; muzykoterapeuta, doradca i pedagog rodzinny, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie i etyki. Animator muzyczny oraz wychowawca na koloniach, obozach, warsztatach dziecięcych i młodzieżowych. Założycielka i wokalistka zespołu PANdamusic, chórzystka zespołu Gospel Rain, śpiewała w chórkach w zespole Golec u’Orkiestra. Gra na instrumentach: pianino, gitara, skrzypce, djembe.

Agnieszka Bator

Nauczyciel z dyplomem Qualified Teacher Status realizujący swoje pasje w nauczaniu języka angielskiego także poprzez aktywną popularyzację wiedzy o historii i kulturze angielskiej. Dodatkowo prowadzi zajęcia z rękodzieła artystycznego i szycia, dzięki jej staraniom powstała pracownia wyposażona w maszyny do szycia.

Dorota Borek-Chudek

Z wykształcenia psycholog, od dzieciństwa trenowała badminton odnosząc liczne sukcesy. Obecnie łączy te dwie pasje będąc trenerem badmintona oraz psychologiem sportowym. Pracuje z dziećmi i młodzieżą nad motywacją i zaangażowaniem w rozwoju ich pasji i zainteresowań.

Agnieszka Kantor – Kołodyńska

Architekt , członek LBOIARP i SARP. Koordynator wojewódzki programu edukacyjnego Izby Architektów „Kształtowanie przestrzeni”. Trener programu „Odyseja Umysłu”, przygotowuje uczniów do startu w konkursie First Lego League oraz do egzaminów na kartę rowerową. Wspólnie z Aleksandrą Wilczewską kształtuje przestrzeń w Skrzydłach, przygotowuje scenografię przedstawień i wydarzeń okolicznościowych w szkole.

Magda Kowara

W wieku 9 lat dołączyła do klubu szachowego, gdzie zaczęła startować w ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach szachowych. Posiada certyfikat instruktora szachów Polskiego Związku Szachowego, organizuje oraz sędziuje turnieje szachowe dla uczniów, jest sędzią szachowym klasy państwowej.

Iga Malik

Pedagog – animator i menedżer kultury, certyfikowany trener Akademii LEGO® Education, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych dla dzieci i dorosłych, instruktor w zakresie Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, instruktor tańca ludowego, kierownik i wychowawca kolonijny.

Beata Marciniak

Doktor zootechniki w specjalności etologia zwierząt. Pasjonuję ją przyroda jako całość: zarówno w człowieku jak i metaorganiźmie jakim jest Ziemia. W Skrzydłach prowadzi koła przyrodnicze dla poszczególnych grup wiekowych na których uczniowie m.in. aktywnie eksplorują las i uczą się rozpoznawać gatunki ptaków po ich śpiewie. Planuje budowę motylarni.

Aleksandra Rudzińska

Instruktor wspinaczki sportowej na czas Polskiego Związku Alpinistów, od 2009r. członek Kadry Narodowej. Trzykrotny Mistrz Świata Juniorów, Wicemistrz Europy Seniorów, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorów, aktualna Mistrzyni Polski we wspinaczce sportowej na czas.

Iwona Sławińska

Pedagog specjalny, pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadzi dodatkowe zajęcia: „Odyseja Umysłu” i „Eksperyment Łańcuchowy”, gdzie uczniowie mają okazje przedstawić efekty swojej pracy stając w szranki z rówieśnikami z całej Polski. Wszystko dzieje się w atmosferze zabawy. „Odyseja Umysłu” pozwala przełamywać schematy, uczy dzieci kreatywnego rozwiązywania problemów, które są przed nimi stawiane.” Eksperyment Łańcuchowy” to skuteczna droga do polubienia i zrozumienia wielu zagadnień z fizyki. Zadaniem dzieci jest skonstruować i zbudować urządzenie, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzysta jak najwięcej zjawisk fizycznych.

Ernest Szymański

Absolwent kulturoznawstwa (specjalność krytyka i animacja sztuki), dyplomowany instruktor tańca, tancerz i instruktor tańca w Zespole Pieśni i Tańca „Lublin” im. W. Kaniorowej. Jako tancerz występował m.in. w Austrii, Rosji, Hiszpanii, Ekwadorze, Belgii, Francji, Chinach, Kolumbii, Paragwaju, Meksyku. Uczestnik m.in. Mistrzowskich Warsztatów Tańców Polskich pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF, warsztatów baletowych Masterclass z pedagogami Polskiego Baletu Narodowego. Juror konkursów tanecznych, autor tekstów o tematyce tanecznej i baletowej. Współpracuje z różnymi ośrodkami prowadząc zajęcia taneczne i historię tańca i baletu. W 2013 r. otrzymał od Ministra Bogdana Zdrojewskiego Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej.

Aleksandra Wilczewska

Magister sztuki w kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, arteterapeuta. W Skrzydłach jest nauczycielem plastyki, prowadzi zajęcia dodatkowe: „Kurs rysunku i malarstwa” i „Przestrzeń i barwa”. Pasją jest arteterapia, grafika komputerowa, psychologia kolorów – znaczenie i symbolika, psychologia osobowości.

Wojciech Zalewski

Magisterium z filologii angielskiej, informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Współpracował przez wiele lat z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako trener nauczycieli. Z zamiłowania żeglarz – wielokrotnie brał udział w rejsie żaglowcem STS Fryderyk Chopin – pierwszy raz jako nauczyciel języka angielskiego podczas Niebieskiej Szkoły z Malagi do Martyniki od stycznia do marca 2015 roku, późniejsze rejsy odbył już jako oficer żaglowca. Aktywnie łączy swoje pasje, należy do klubu żeglarskiego i tam zajmuje się nauczaniem nowych adeptów żeglarstwa. Przez kilka lat był tam Kierownikiem Wyszkolenia Żeglarskiego.

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: Aktualności

Zostaw odpowiedź

Facebook