Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W piątek 28 czerwca 2013r. zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013.

Nasze całodzienne (!) świętowanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa w uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele Świętej Rodziny. Dziękując Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku szkolnym prosiliśmy o opiekę i błogosławieństwo na nadchodzące wakacje. Na zakończenie eucharystii przyjaciołom naszej Szkoły- księdzu Tadeuszowi Liminowiczowi oraz księdzu proboszczowi Ryszardowi Jurakowi wręczone zostały „Anioły Wdzięczności”.
Następnie udaliśmy się do Domu Akcji Katolickiej, w którym odbyła się druga część spotkania.

DSCN0723Uczniowie klasy 2 b oraz klasy 3 wraz z nauczycielami: panią Sylwią Śliwińską, panią Natalią Kuzerą oraz panem Pawłem Skrzekiem przygotowali i przedstawili przekomiczne przedstawienie kabaretowe o Kopciuszku i pięknym królewiczu.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za kolejny rok wspólnej wędrówki oraz wręczyła dyplomy i nagrody książkowe uczniom wyróżnionym w licznych konkursach. Brawom nie było końca, a rekordziści musieli prosić rodziców o pomoc w przetransportowaniu do szkoły zdobytych trofeów.
Na zakończenie drugiej części spotkania w pokazie talentów zobaczyliśmy i usłyszeliśmy młodych wokalistów, tancerzy, skrzypków i pianistów, którzy zdecydowali się odkryć przed nami swoje pasje.

W szkole dzieci otrzymały świadectwa, pozostałe dyplomy oraz pamiątkowe książki, po czym niezwłocznie pojechały do domów, by o 15.00 spotkać się w Muzeum Wsi Lubelskiej na przygotowanym przez panią Sylwię Wierzchowską „Skrzydlatym Pikniku Rodzinnym”. Popołudnie obfitowało w liczne atrakcje (zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, przejażdżka wozem zaprzężonym w konia, robienie wielkich baniek mydlanych, tropienie kotów, granie w piłkę z własnym tatą i cudzym bratem) i pyszne jedzenie (bigos z młodej kapusty, chleb ze smalcem, arbuzy, ciasta).

Godzina 18.00 tego dnia była wcześniej niż zazwyczaj i są na to świadkowie, których serdecznie pozdrawiamy!

Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij