Zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt

14 września 2011 | | 3 komentarze czytaj dalej
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt

Zajęcia polegają na kierowaniu i stymulowaniu rozwoju myślenia muzycznego poprzez muzyczną zabawę. Pomagają w stworzeniu muzycznego środowiska niezbędnego do jak najbardziej optymalnego rozwoju dziecka. Prowadzone są według teorii uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona, współczesnego amerykańskiego muzyka, pedagoga i badacza.

Zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci stymulują rozwój:

 • zdolności muzycznych
 • zdolności językowych
 • koordynację ruchową

Zapewniamy:

 • Zajęcia raz w tygodniu w cyklu 3-miesięcznym (12-tygodniowym);
 • Grupy 10 osobowe;
 • Poszczególne spotkania trwają 60 min;
 • Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 0-2 lat.

Prowadzimy zapisy na grupę rozpoczynającą zajęcia 22 września 2011 roku.

Informacje pod nr tel. 607494632

Zajęcia prowadzą Agata Szlązak i Barbara PazurNauka muzyki przebiega tak samo, jak nauka każdego języka, a zwłaszcza tego pierwszego, naturalnego. Dlatego dziecko najpierw musi się osłuchać w danym kontekście dźwiękowym, wyrazowym, aby zacząć próbować się wypowiadać w danym kodzie – mowie czy muzyce. Podobnie jak w mowie, gdzie przez pierwszy rok życia niemowlaki tylko słuchają, próbują zrozumieć otaczające ich dźwięki zanim zaczną świadomie wymawiać poszczególne sylaby, tak samo w muzyce musimy dać im czas na oswojenie się z różnymi tonalnościami i rytmami, zanim będziemy od nich oczekiwać wypowiadania się w tym specyficznym „języku”.

Prowadząc zajęcia, zapraszamy dzieci do włączenia się w muzyczny dialog, obserwując fazy ich rozwoju i reagując na ich wszelkie aktywności. Każde dziecko uczy się w swoim własnym tempie, więc nie należy oczekiwać natychmiastowych efektów.

Podczas naszych zajęć posługujemy się przede wszystkim naszym naturalnym instrumentem, jakim jest ciało ludzkie. Śpiewamy, rytmizujemy, kołyszemy się, spacerujemy i skaczemy, pozwalając ciału w pełni się wyrazić. Ograniczanie ruchowe hamuje rozwój rytmiczny dziecka, natomiast poczucie i rozumienie ciała rozwój ten wspiera. Śpiewamy dzieciom tak, jak się do nich mówi do samego początku ich życia – utrzymując kontakt wzrokowy, oczekując na ich reakcję i wzmacniając wszelkie sposoby ich wyrażania się. Na początku i końcu zajęć dzieci osłuchują się z różnymi barwami instrumentów w krótkich i zróżnicowanych utworach klasycznych oraz polskich piosenkach dziecięcych wykonywanych bez słów w wersji instrumentalnej.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dźwięki, które zamieniamy w muzykę, podobnie jak słowa, które łączymy w język, to efekt nie tylko naszych zdolności muzycznych, a głównie procesu nauczania, który rozpoczyna się jeszcze w łonie matki

Organic 0/2010, Ewa Antosiak, Magdalena E. Sala, Kwiecień 2010 r.

organic

Magdalena E. Sala: Teoria audiacji zakłada, iż dźwięk, któremu umysł nie nada znaczenia, nie jest muzyką. Czy zatem puszczanie muzyki dziecku, które jest jeszcze w brzuszku, jest zasadne? czytaj dalej…

Tagi:

Kategoria: Aktualności, Szkolenia i kursy

Komentarze (3)

Trackback URL | Komentarze RSS

 1. Marta pisze:

  Witam serdecznie!
  Interesuja mnie panstwa zajecia w jakim dniu i o ktorej godzinie odbywaja sie.Prosze o informacje czy jest jeszcze mozliwosc zapisu, moja coreczka ma 14 miesiecy.Dziekuje:)

 2. arek pisze:

  Witam a w jakiej cenie są te zajęcia

 3. Ewa pisze:

  Proszę spojrzeć na datę, w tym roku szkolnym nie prowadzimy zajęć.

Zostaw odpowiedź

Facebook