Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

10 czerwca 2011 | | Napisz komentarz czytaj dalej

8 czerwca 2011 dzieci z naszej Szkoły wyruszyły na wycieczkę przyrodnicza do Poleskiego Parku Narodowego. Po powitaniu ks. Mieczysława Puzewicza – pomysłodawcy całej wyprawy dzieci zajęły swoje miejsca w busach. Na wycieczkę gościnnie w celu integracji z grupą pojechał chłopiec – Remek, który od września dołączy do naszej II klasy.

Pierwsze zetknięcie z Poleskim Parkiem Narodowym to spotkanie z żółwiami. Dzieci miały możliwość obserwować je z bardzo bliska, mogły je brać na ręce, dowiedziały się w jakim środowisku żyją, czym się żywią, jak się rozmnażają, jak rozróżnić samicę od samca – jednym słowem mnóstwo ciekawych informacji. Następnie nasza gromada wyruszyła ścieżką przyrodniczą, która zaprowadziła ich do 300-letniego dębu Dominika,który nawet dał się objąć jak wszyscy wytężyli swoje siły. Dzieci były pod wrażeniem starych drzew, pomników przyrody.

Kolejny punkt programu to wyprawa na spleję, w celu obserwacji ptaków i roślin przy pomocy specjalistycznego sprzętu tj: lornetek i lunety. Dzieci widziały mewy śmieszki, perkozy, a także rosiczki, grążele żółte i grzybienie białe. O godz. 13.30 dzieci zawitały do Sióstr Nazaretanek w Wytycznie, gdzie uczestniczyły w mszy świętej – do mszy służył nasz ministrant Antek. Po Eucharystii niezwykle miłe siostry ugościły naszą gromadę pysznym obiadkiem i deserem. Następnie dzieci brały udział w quizie przyrodniczym. Na zakończenie wszyscy dostali dyplomy, teczki przyrodnicze i znaczki Poleskiego Parku Narodowego.

Dzieci ruszały w drogę powrotną z pytaniem na ustach – kiedy znów tu przyjedziemy???

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij