Warsztaty z robotyki

6 grudnia 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach z robotyki. Celem tych zajęć jest rozbudzenie w dzieciach pasji twórczej oraz kształtowanie takich umiejętności, jak rozwiązywanie problemów, projektowanie, programowanie i konstruowanie modeli, poprzez pracę z konstrukcjami LEGO™.


Finalnym produktem warsztatów jest robot działający zgodnie z wizją stworzoną na pierwszym etapie prac. Dzieci samodzielnie go budują, programują i na koniec sprawdzają poprawność działania. Zabawa w robotykę to wstęp do fascynującego świata techniki i robotyki. Warsztaty dedykowane są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym tj. 6-9 lat Podczas warsztatów dzieci konstruują i programują proste roboty wyposażone w silnik oraz dwa czujniki (odległości i wychylenia), wykorzystując do tego celu specjalne zestawy dydaktyczne Lego WeDo. Budowane konstrukcje stanowią odwzorowanie ludzi, zwierząt, pojazdów oraz różnych urządzeń technicznych. W trakcie zajęć, dzieci realizując poszczególne zadania, poznają podstawowe prawa otaczającego nas świata, rozwijają swój język i umiejętności społeczne.

Zajęcia dla dzieci w wieku: 6-9 latków.

Cykl zajęć obejmuje 14 spotkań (raz w tygodniu, spotkanie trwa 60 minut). 

Odpłatność 300 zł. Grupy ruszą od lutego.

Zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny 81 443 35 25 z sekretariatem Szkoły „Skrzydła”.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności, Szkolenia i kursy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij