Wakacje – tajniki przyrody

24 lipca 2011 | | Napisz komentarz czytaj dalej

IV tydzień naszych półkolonii odbywający się pod hasłem „Tajniki przyrody” obfitował w wiele atrakcji przyrodniczych.

W poniedziałek był dzień eksperymentów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udowodnić, że otacza nas powietrze (i nie tylko), dzięki kilku doświadczeniom mogły również przekonać się o rozmaitych właściwościach środków, które można znaleźć w każdej kuchni.

We wtorek czekała nas wyprawa do Ogrodu Botanicznego. Razem z przewodnikiem uczestnicy półkolonii odkrywali tajemnice roślin występujących na terenie tropikalnym oraz pustynnym; nasza grupa wyjątkowo mogła zobaczyć rośliny mięsożerne oraz rośliny reagujące na dotyk.

Środa przyniosła nam wiele atrakcji związanych z wizytą w schronisku dla zwierząt. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dbać o zwierzęta, aby te nie chorowały, w jaki sposób zachować się, gdy znajdziemy jakieś zwierzę i w jaki sposób można mu pomóc. To miejsce to także dom dla licznych zwierząt egzotycznych tj: węże, jaszczurki, skorpiony, żółwie, żaby. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały zwierzęta i dowiedziały się o nich wielu ciekawostek.

W czwartek i piątek grupa oddała się w ręce przemiłej i posiadającej ogromną wiedzę p. Justynki, która najpierw oprowadzała dzieci po lesie ucząc rozpoznawać różne typy lasów, oraz ich mieszkańców; uczyła zbierania roślin, które można zjeść oraz rozpoznawanie tych niejadalnych. Zapoznała dzieci także ze sposobami ratowania lasów przed ich zniszczeniem. Dzieci poznawały także różnice między Parkami Narodowymi a Parkami Krajobrazowymi; dlaczego warto i jak to robić – chronić przyrodę, w jaki sposób zachowywać się w Parku Narodowym. Spotkanie z prawdziwym miłośnikiem przyrody było dla dzieci bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że dzieci po nim także zapałały miłością do przyrody.

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij