Wakacje – Poszukiwacze skarbów Lublina

6 lipca 2011 | | 1 komentarz czytaj dalej

I tydzień półkolonii w szkole „Skrzydła” upłynął pod hasłem „Poszukiwacze skarbów Lublina”. Uczestnicy każdego dnia byli zaskakiwani ciekawymi wiadomościami i legendami o swoim mieście. Codziennie wyruszali na podbój Starego Miasta, aby odkrywać miejsca opisane w legendach lubelskich (kamień nieszczęścia, Plac po Farze, wzgórze Czwartek, stara dzielnica żydowska, Zamek Lubelski).

Odwiedzili Lubelskie Podziemia, gdzie uczestniczyli w inscenizacji „Opowieści Starego Dziada” o historii Lublina. Przejechali miasto wszerz i wzdłuż oglądając jego zabytki ze słynnego trolejbusu zwanego „ZIUTKIEM” (od Majdanka po Rogatkę Lubartowską).

Poznali tajemnice najstarszego klasztoru w Lublinie O.O. Dominikanów i dowiedzieli się, że właśnie w tym miejscu została podpisana Unia Polsko-Litewska. Odwiedzili także najstarszą lubelska uczelnię KUL, muzeum poświęcone bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, wystawę o Ojcu Świętym oraz podziwiali panoramę Lublina z najwyższego piętra w Collegium J.P.II.

W piątek zwiedzili wystawę poświęconą historii naszego miasta w Bramie Krakowskiej. Następnie mieli możliwość zgłębić tajniki Ratusza. W ciekawy sposób Pan Zdzisław opowiadał o tym miejscu, pokazał dzieciom salę obrad Rady Miasta, gdzie każdy mógł usiąść na miejscach radnych i zadawać pytania. W samo południe cała grupa udała się na balkon Ratusza, gdzie Pan Onufry Koszarny hejnalista odegrał hejnał miasta Lublina. Atrakcją na koniec tego dnia i całego tygodnia było spotkanie z Prezydentem Miasta Lublina – Krzysztofem Żukiem, który przyjął uczniów naszej Szkoły bardzo serdecznie i życzył im udanych wakacji.

Tagi: , , , ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij