Warning: Use of undefined constant autor - assumed 'autor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer96365/public_html/skrzydlalublin/wp-content/themes/wp-davinci209/functions.php on line 342
Tworzenia pisanek metodą batikową - warsztaty z gościem : Niepubliczna Szkoła Podstawowa SKRZYDŁA w Lublinie

Tworzenia pisanek metodą batikową – warsztaty z gościem

2 kwietnia 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Uczniowie klas startowych a i b uczestniczyli w warsztatach z tworzenia pisanek metodą batikową tzn. malowanych przy pomocy farb i wosku.

Każde z dzieci otrzymało wydmuszkę, specjalistyczny sprzęt do nakładania wosku i namalowało swój własny, autorski wzór, który został uwieczniony w wybranym kolorze. W taki sposób powstały tradycyjne pisanki, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Warsztaty prowadził Pan Roman Prószyński – Mistrz pisankarstwa, znany w wielu miastach Polski i poza granicami naszego kraju.

Pan Roman specjalizuje się w pisankarstwie i wycinankarstwie. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poświęconych sztuce ludowej. Jego pisanki i wycinanki trafiły m.in. do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Lubelskiego, Muzeum Regionalnego w Kraśniku oraz do kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą: w Danii, Szwecji, Francji, USA, Brazylii.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Zostaw odpowiedź

Facebook