Szukamy dawcy szpiku dla Tadzia

15 października 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

13 października uczestniczyliśmy w kolejnym Dniu Papieskim, pokłosiem tego dnia niech będzie poniższy apel, jako, że nasz wielki rodak Jan Paweł II apelował o wyobraźnie miłosierdzia, dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.


Tym razem pomocy potrzebuje Tadzio Suszek, dla przyjaciół Tadzik. Ma 14 lat i choruje na ciężką postać białaczki i walczy o życie. Jest po trzech seriach chemioterapii, które nie przyniosły oczekiwanego skutku. Jedynym ratunkiem dla niego może być przeszczep szpiku kostnego, do którego został już zakwalifikowany. Niestety Tadzik nie znalazł jeszcze swojego genetycznego bliźniaka. Rodzinnym miastem Tadzika jest Gdańsk, ale przyjaciele są z Lublina i dlatego wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej i Radiem eR, które objęło patronatem medialnym wszystkie poczynania na rzecz Tadzia, poszukujemy dla niego dawcy szpiku.

Każdy od 18 do 50 roku życia może stać się takim dawcą, o ile ma taką wolę. W najbliższą sobotę 19 października 2013, w dwóch miejscach na Lubelszczyźnie (Lublin – przy kościele Garnizonowym i Świdnik  park miejski, plac przy fontannie) będą dyżurowały dwa ambulanse, tzw. punkty pobrań materiału, w których od 10 do 15 można będzie zgłosić chęć bycia dawcą szpiku kostnego.

Zachęcam do aktywnego włączenia się do tej akcji. Zaproście znajomych, przyjaciół i rodzinę.
WARTO!

tadzik_szpik

Szukamy dawcy szpiku dla Tadzia

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij