Święto Polskiej Niezapominajki – nagrody dla naszych uczniów

Święto Polskiej Niezapominajki zostało zapoczątkowane 15 maja 2002r. przez nieżyjącego już Andrzeja Zalewskiego redaktora radiowej Jedynki.

Niezapominajka kredką malowanaJego ideą jest ochrona środowiska a w szczególności zwracanie uwagi na to, co niepozorne, a piękne oraz zachowanie w pamięci wszystkich bliskich nam osób, bo niepozorne błękitne kwiatki mówią: „Nie zapomnij o mnie”. Liga Ochrony Przyrody w Lublinie kontynuuje jego dzieło. Z tej okazji a także z okazji drugiego Międzynarodowego Dnia Roślin ogłosiła konkursy plastyczne „Niezapominajka kredką malowana”oraz „Moje ulubione rośliny wiosenne”. W tych konkursach uczestniczyły dzieci z naszej Szkoły – z klasy startowej oraz niektóre z klas I-III. Dzieci z klasy startowej otrzymały legitymacje Ligi Ochrony Przyrody i uroczyście zostały przyjęte do grona obrońców środowiska.

Z dumą informujemy, iż Jury Ligi Ochrony Przyrody przyznało wyróżnienie Piotrowi Piotrowskiemu z klasy startowej za prace plastyczną w konkursie „Niezapominajka kredką malowana”.
W konkursie „Moje ulubione rośliny wiosenne” pierwsze miejsce zdobyła Emila Chachaj z klasy III, drugie miejsce zostało przyznane Zuzannie Dymickiej z klasy II.

To wielki sukces naszych dzieci! Gratulujemy!!!

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij