Święto Niepodległości w Skrzydłach

11 listopada 2017 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Święto Niepodległości w Skrzydłach obchodzone było bardzo uroczyście. Uczniowie zebrali się na akademii, aby uczcić rocznicę tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Akademia z okazji Święta Niepodległości składała się z dwóch części. Najpierw zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej odświętnie udekorowanej na tę okazję. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn, a potem wysłuchaliśmy recytacji wierszy w wykonaniu uczniów szkoły. Wspólnie, wraz ze szkolnym chórem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Naszą uroczystość zaszczycił ułan Piotr Tomczuk z Pierwszego Pułku Ułanów Krechowieckich. Opowiedział nam o szczegółach umundurowania, ich historii i znaczeniu; rodzajach broni i kto mógł ją nosić. Mieliśmy możliwość też dowiedzieć się o tego, jak były siodłane konie i gdzie był przytraczany prowiant dla nich. Pan Piotr cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania.

 

Po akademii podzieliliśmy się na grupy i już w klasach lekcyjnych rozwiązywaliśmy zadania konkursowe o tematyce historycznej. Do m.in. o tym kto jest patriotą i czy my jako uczniowie możemy być patriotami oraz jak to uczynić.

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij