Ślubowanie klas pierwszych rocznika 2012/2013

17 października 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

12 października  2012 odbyło się ślubowanie uczniów z klas pierwszych. Podczas uroczystości wszystkie dzieci przeszły pasowanie na ucznia i od tego momentu oficjalnie już mogą  nosić szkolne tarcze.

Udowodnienie, że jest się prawdziwym pierwszakiem nie jest łatwą sprawą. W tym celu należy m. in. nauczyć się, że lekcje rozpoczynają się o 8.00 w sali (nie w szatni:), że butelkę z piciem należy zakręcać, gdy stoi blisko ćwiczeń (chyba, że jest się fanem falowanych kartek:), że spodnie nakładamy zamkiem do przodu (nie do tyłu…). Poza tym dzieci czeka uroczystość Ślubowania.

W naszej szkole odbyła się ona 12 października 2012 i nie zabrakło na niej nikogo. Klasa IA i IB w prawie równych rzędach stanęły przed gronem pedagogicznym, rodzicami i przedstawicielami klas, by po zdobyciu czterech kluczy do krainy mądrości, pracowitości, patriotyzmu, śpiewu  – zyskać miano Skrzydlatych Pierwszaków. Wszystko poszło jak należy. Uczniowie klasy III przeegzaminowali dzieci ze wszystkich tematów i uznali, że są gotowe, by na ich mundurkach pojawiły się szkolne tarcze.

Nasze Pierwszaki uroczyście dołączyły do społeczności „Skrzydeł”!

Pani Dyrektor wręczyła każdemu pierwszakowi pamiątkowy dyplom ciesząc się z jego obecności w szkole. Następnie w salach lekcyjnych dzieci wraz z wychowawczyniami- panią Justyną i panią Magdaleną oraz rodzicami świętowały przy torcie i suto zastawionych stołach dzień ślubowania.

Od dziś pamiętajcie, że lekcje nie odrabiają się same oraz, że tarczę nosimy po lewej stronie mundurka!

Autorem zdjęć jest Pan Wojciech Kołodyński – dziękujemy.

 

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij