Skrzydlate zimowisko 2013 – dzień piąty

14 lutego 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Dzisiejszy dzień skrzydlatego zimowiska rozpoczęliśmy pobudką o siódmej trzydzieści. Po śniadaniu pani Bożenka zabrała nas w podróż do ćwierć-landu. 

Każdy z nas reprezentował jeden z czterech krajów (zawartych w opowieści). W pierwszej części zabawy staraliśmy się udowodnić pozostałym dzieciom, że to nasz kraj i nasz kolor jest najlepszy. Malowaliśmy twarze, zmienialiśmy stroje, układaliśmy zawołanie. W trakcie opowieści powoli odkrywaliśmy, ze to właśnie w różnorodności jest piękno, a inne nie znaczy gorsze.

O godzinie jedenastej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, pamiętając o środzie popielcowej.

Popołudnie i wieczór spędziliśmy szusując na nartach. Uczyliśmy się skrętów równoległych, jazdy na krawędziach nart i zatrzymywania się bokiem. Każdy z nas mógł poczuć, że ćwiczenia proponowane przez pana Marka przynoszą efekty.

Po kolacji chłopcy zamienili się w kibiców piłkarskich oglądali mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Donieck kontra Borussia Dortmund (2:2), natomiast dziewczynki spędziły wieczór z książką.

Po 22.00 nasze pokoje wypełniło zgodne pochrapywanie.

Tagi: , ,

Kategoria: wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij