Radiowa wizyta

24 stycznia 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Jak wygląda studio radiowe, czy praca w radiu jest ciekawa? O tym przekonały się dzieci z klas startowych, które w dniu 20 stycznia gościły w siedzibie Rozgłośni Radiowej Archidiecezji Lubelskiej – Radiu „eR”  przy kościele pw. Św. Rodziny na Czubach.

Po przybyciu na miejsce przywitała i zaopiekowała się nami pani Redaktor, która oprowadziła nas po wszystkich zakamarkach radiowych. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje audycja radiowa. Podczas naszej wizyty nagrywana była bajka o kleju, która zresztą sprawiła duża radości małym odwiedzającym.

Następnie dzieci same miały okazję wziąć udział w nagraniu. Każdy miał możliwość wejścia do studia radiowego, nałożenia słuchawek i powiedzenia do mikrofonu za co kocha swoją babcię i dziadka oraz jak wspólnie spędzają z nimi czas. Jeden z naszych uczniów, Franek, miał okazję wystąpić na żywo, zapraszając słuchaczy na serwis informacyjny. Dzieci nagrały również zapowiedź do niedzielnej audycji „Bajkowo Radiowo”. Efekty nagrań można było oczywiście usłyszeć na antenie radia w niedzielę 22 stycznia w audycji dla dzieci „Radio Ranek”.

Edyta Pobłocka

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij