Piknik rodzinny

7 czerwca 2011 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W sobotę 4 czerwca spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym, w czasie którego świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty a także Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przygotowanego przez naszych uczniów przedstawienia o Czerwonym Kapturku wyreżyserowanego przez wychowawczynię p. Sylwię Śliwińską. Tłumnie zgromadzona widownia wprost pękała ze śmiechu, ponieważ aktorzy zostali obsadzeni w sposób doborowy a przekomiczny scenariusz gwarantował szczęśliwe zakończenie – tzn. wilk po połknięciu Czerwonego Kapturka i Babci jednak przestraszył się gajowego i oddał je publiczności. Następnie pierwszaki deklamowały okolicznościowe wiersze i wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane przepiękne upominki. Rodzice zachwyceni prezentami wyściskali swoje pociechy i pogratulowali zdolności aktorskich.

Drugą część spotkania przebiegała już na powietrzu i była bardzo dynamiczna. W programie znalazły się liczne konkurencje dla dzieci i rodziców, m.in. mecz piłki nożnej ojców i synów, wyścigi ze związanymi nogami w rodzinnych parach, precyzyjne przerzucanie balonów wypełnionych wodą z ręcznika na ręcznik oraz turniej ping-ponga. Oprócz tego młodzi piknikowicze mieli zagwarantowane malowanie twarzy i wszelki sprzęt sportowy do zabawy na świeżym powietrzu – skakanie na trampolinie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. No i nie zapomnijmy o szczęśliwie zakończonej konkurencji małżeńskiej jaką było golenie posmarowanych pianką balonów. Bawili się i mali i duzi.

W chwilach zmęczenia z pomocą przychodziły suto zastawione stoły na których nie zabrakło owoców, napojów i przepysznych dań z grilla. Zabawa rodzinna była naprawdę bardzo udana. Tegoroczny Piknik Rodzinny przeszedł już jednak do historii, a my z niecierpliwością czekamy na następny.

 

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij