Piknik EDUSCIENCE w Skrzydłach

5 grudnia 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Jak wytworzyć parę potrzebną do uruchomienia pociągu? Jak zrobić pastę do zębów dla słonia? Jak podpalić banknot, żeby go nie spalić? Na te i inne pytania udzielali odpowiedzi naukowcy z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk podczas 5 z cyklu 64 zaplanowanych w Polsce edukacyjnych pikników dla dzieci i młodzieży, który odbył się 4 grudnia 2012 w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa Skrzydła w projekcie Eduscience

Projekt Eduscience

W pikniku wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz 4 zaproszonych szkół realizujących projekt Eduscience z terenu województwa lubelskiego:  Szkoły Podstawowej  nr 52 z Lublina,  Szkoły Podstawowej  z Piotrowic,  Społecznej Szkoły Podstawowej z Kraśnika oraz Szkoły Podstawowej z Niezabitowa.

Oprócz pokazu naukowego dzieci odwiedziły przenośnie planetarium URSA MAJOR, brały udział w warsztatach naukowych sprawdzając siłę tarcia, zasadę działania silnika odrzutowego przygotowanego z balonu, napięcie powierzchniowe płynów, oraz obserwując zjawisko chromatografii. Do dyspozycji były także stanowiska samoobsługowe, na których dzieci mogły ułożyć model układu słonecznego, model człowieka, sprawdzić układ elektryczny – nerwusometr, ułożyć most Leonarda da Vinci.

Piknik zakończył się losowaniem wielu atrakcyjnych nagród.

Posłuchaj dzwięku (dzięki uprzejmości Radia Er Dziękujemy !)

 

Do uczestnictwa w projekcie nasza szkoła została zakwalifikowana wraz z 249 innymi placówkami oświatowymi wyłonionymi spośród zgłoszonych dwóch tysięcy. Przez dwa lata będziemy korzystać z nowoczesnej platformy e-learningowej, na której są zamieszczane lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, przygotowanych przez specjalistów z Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności, Eduscience

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij