Skrzydlata Odyseja Umysłu z polotem! TRWA ZRZUTKA!!!

23 kwietnia 2019 | czytaj dalej

Już osiągnęli niesamowity sukces! W swojej kategorii zostali mistrzami Polski! W nagrodę otrzymali szansę startu w światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Zanim jednak pojadą, nasi skrzydlaci Odyseusze z polotem muszą postarać się o niemałe środki finansowe.

W skład drużyny wchodzą: Dana Pokora, Tosia Demkowska, Helenka Kołodyńska, Emilka Wójtowicz, Herbert Białach, Szymon Stasiak i Kuba Dutkowski. Pomagają im dwie trenerki: Agnieszka Kantor-Kołodyńska oraz Marzena Bichta. Przygotowywane przez wiele tygodni zadanie to „Balsa z polotem”. Polega na zbudowaniu konstrukcji z drewna balsa, która ma utrzymać jak największy ciężar. W Gdyni było to 225 kg! Towarzyszy temu niezwykła fabuła prezentowana przez całą drużynę. Więcej o zadaniu przeczytacie: https://odyseja.org/konkursy/streszczenia-problemow/problem-4/.

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego krótkiego filmu, zdecydujecie się wesprzeć naszą drużynę marzącą o wyjeździe do Michigan. Poniżej link bezpośrednio do naszej zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Jeśli chcecie pomóc naszej drużynie w inny sposób to prosimy o kontakt: , tel. 505 965 460.

Polecamy Wam również bogaty zestaw zdjęć na Facebooku z udziału wszystkich skrzydlatych drużyn w rozegranych wcześniej w Warszawie i Gdyni etapach konkursu kreatywnego Odyseja Umysłu.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program, który w Szkole Podstawowej Skrzydła w Lublinie na stałe został włączony do oferty zajęć dodatkowych. Więcej o tym przeczytacie tutaj. Zapraszamy również do lektury krótkiego artykułu o naszym poprzednim udziale w finałach Odysei Umysłu w Michigan w 2015 roku.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Komentarze niedostępne

Facebook