Odyseja Umysłu – projekt „Z górki strukturki”

25 kwietnia 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

3 marca 2013 reprezentacja Szkoły SKRZYDŁA w składzie: Remek Boś, Martyna Mamos, Hanna Czaban, Filip Wójtowicz, Karolina Podhorecka, Jan Demkowski, Ula Czarnacka wzięła udział w regionalnych eliminacjach do projektu Odyseja Umysłu®.


odyseja_logoW ramach projektu nasza ekipa wybrała Problem 4  „Z górki strukturki”. Zespół miał za zadanie zaprojektować i zbudować strukturę złożoną wyłącznie z drewna balsa i kleju. Podczas konkursowego występu, drużyna prezentowała na żywo spot reklamowy, którego częścią było sturlanie struktury z rampy – kolejnym etapem było obciążenie struktury sportowymi odważnikami. Struktura została oceniona za to, jak daleko się potoczy i za to, jak duże obciążenie później utrzyma.

Co prawda nie udało nam się awansować do ogólnopolskiego finału, jednakże drużyna została bardzo dobrze oceniona przez sędziów Odysei, byliśmy o krok od wygranej. Zdobyliśmy 292 punkty, natomiast drużyna zwycięska zdobyła ich 325.

Warszawskie eliminacje były niesamowitą przygodą oraz ciekawym doświadczeniem, udział w nich zmotywował nas do podjęcia jeszcze większej pracy i zawalczenia o finał w przyszłym roku.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom naszych Odyseuszy jak również opiekunce grupy pani Sylwii Śliwińskiej.

Zachęcamy do obejrzenia spotu z naszymi uczniami:

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Odyseusze:

  • uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele
  • myśleć – samodzielnie i nieszablonowo
  • tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.

Działają:

  • w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia
  • w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiane są przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij