Odyseja Umysłu – uczniowie chcą podbić świat

21 kwietnia 2015 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Wygrali najpierw eliminacje regionalne w Warszawie, a potem ogólnopolskie w Gdańsku. Teraz zbierają środki, żeby wyjechać na finały światowe w Stanach Zjednoczonych. Drużyna ze Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA wraz ze swoją trenerką Sylwią Śliwińską została doceniona w kategorii „Pociąg do wyzwań” międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu.

Zadanie postawione Odyseuszom polegało na zespołowym rozwiązaniu problemu, podczas którego trzeba wykazać się praktycznym wykorzystaniem wiedzy i wyobraźni.

Lubelska drużyna od jesieni pracowała nad swoim projektem. Na potrzeby 8-minutowego spektaklu zespół zaprojektował, skonstruował i uruchomił dwa pojazdy, które przemieszczają się po torach i zatrzymują na rożnych stacjach. Po drodze pokonują wiele wyzwań – podjazd pod górę, progi zwalniające, zatrzymanie na trasie, holowanie oraz jazdę do przodu i do tyłu. W fabułę prezentacji wplecione są perypetie pojazdów oraz postać zabawnego konduktora służącego radą podróżnym. Całość powstała dzięki aktywnemu zaangażowaniu dzieci i rodziców.

Szczegóły przedstawienia można zobaczyć w krótkim filmie.

Finał konkursu będzie miał miejsce w drugiej połowie maja w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Stanowym Michigan. Wezmą w nim udział drużyny z całego świata. Nasi zawodnicy liczą na sukces, zwłaszcza po doświadczeniach ubiegłorocznych, gdy wygrali w swojej kategorii mistrzostwo Europy.

Konieczne jest jednak zebranie kilkudziesięciu tysięcy złotych na pokrycie kosztów wyjazdu i udziału w finałach (ok. 5,5 tys zł na osobę). Liczymy na lubelskie firmy i instytucje.

Dostępna ulotka: Ulotka Odyseja Umysłu 2015

Darczyńców prosimy o kontakt z Fundacją SKRZYDŁA DLA EDUKACJI – tel. 81 443 35 25,

Osoby do kontaktu:
Tomasz Biedacha – prezes zarządu Fundacji SKRZYDŁA DLA EDUKACJI – tel. 603 598 101
Sylwia Śliwińska – trenerka drużyny – tel. 790 241 752

 

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij