Warning: Use of undefined constant autor - assumed 'autor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer96365/public_html/skrzydlalublin/wp-content/themes/wp-davinci209/functions.php on line 342
Nietypowi goście w szkole - drapieżne ptaki : Niepubliczna Szkoła Podstawowa SKRZYDŁA w Lublinie

Nietypowi goście w szkole – drapieżne ptaki

10 września 2013 | | 1 komentarz czytaj dalej

9 września 2013r. nasza Szkoła uczestniczyła w niesamowitej lekcji przyrody na żywo. Gościliśmy panią Annę i pana Grzegorza oraz ich podopiecznych, którymi były żywe ptaki drapieżne, specjalnie ułożone do pracy z dziećmi i przygotowane do „występów” przed szkolną publicznością.

Prowadzący w ciekawy sposób opowiadali o budowie ptaków, ich zwyczajach i przystosowaniu do środowiska oraz czym się różnią od siebie. Bohaterami spotkania były sowy, sokół i jastrząb (nasze rodzime i z innych zakątków świata). Oswojone ptaki przelatywały dosłownie nad naszymi głowami, siadały dzieciom na rękach (zabezpieczonych rękawicą) i chętnie prezentowały swoje umiejętności.

ptaki_drapiezne_5Dzieci poznały sowę płomykówkę o imieniu Tokaj i puchacza bengalskiego Frugo. Miały okazję przekonać się, że lot sów jest bezszelestny (czuliśmy tylko podmuch wiatru tuż nad naszymi głowami). Dowiedziały się też, co to jest i do czego służy szlara, z jaką łatwością sowy obracają głową na boki i do tyłu oraz jak doskonały słuch mają sowy.

Zobaczyliśmy też najliczniejszego krajowego sokoła – pustułkę, która wypatrując swojej ofiary potrafi zawisać w powietrzu jak helikopter.

Na koniec wystąpił przed nami jastrząb meksykański, który dał popis swoich umiejętności i bardzo zwinnie manewrował między przeszkodami przygotowanymi przez dzieci m.in. prześlizgiwał się przez utworzone z rąk kółka.

Serdecznie dziękujemy trenerom ptaków z zespołu Zielone Lekcje za to niezwykłe spotkanie. Taka niekonwencjonalna lekcja na długo pozostanie nam w pamięci.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Komentarze (1)

Trackback URL | Komentarze RSS

  1. OLIWIA pisze:

    Interesuję się wszystkimi ptakami

Zostaw odpowiedź

Facebook