Mistrzowie Europy ze SKRZYDEŁ

24 – 29 KWIETNIA 2014 ODBYŁ SIĘ EUROPEJSKI FESTIWAL ODYSEI UMYSŁU na Słowacji – właśnie tam WYRUSZYLI NASI REPREZENTANCI – WICEMISTRZOWIE POLSKI: Hanna Czaban, Urszula Czarnacka, Martyna Mamos, Remigiusz Boś, Albert Śliwiński, Filip Wójtowicz oraz Antoni Wyżlic, pod opieką Łukasza Śliwińskiego, Agnieszki Szulej oraz Marcina Czarnackiego.

Na ten moment niecierpliwie wszyscy czekali ! Wyjazd na Słowację był nagrodą za fantastyczne osiągnięcia grupy ODYSEI.

mistrzowie_europy_25

Mistrzowie Europy ze SKRZYDEŁ

Pobyt w malowniczym Centrum Wypoczynkowym TATRALANDII okazał się pełen niespodzianek i atrakcji!
Już pierwszego wieczoru mogliśmy zaprezentować się na uroczystym otwarciu EUROFESTU 2014 w barwach narodowych spotykając się z wicemistrzami z całej Europy. Uroczystemu otwarciu Europejskiego Festiwalu towarzyszyły wyjątkowe pokazy artystyczne.

Na zakończenie dnia wszyscy zostali zaproszeni do bajecznego AQUAPARKU, by rozkoszować kąpielami wodnymi oraz korzystać ze zjeżdżalni wodnych aż do północy.

Drugiego dnia poznaliśmy wyzwania, które czekały na nas na tym wyjeździe. Uczestniczyliśmy w zabawach i konkurencjach sprawnościowych: między innymi przerzucanie jajek, układanie obrazków z wielkich puzzli, wyławianie zegarka z kotła soczewicy z zamkniętymi oczami, przewożenie worków na taczkach slalomem itd.

Następnym wyzwaniem dla nas  było przygotowanie  wraz z grupą ze Szwajcarii i Słowacji występu pt. ”Omer spotyka Janosika”. Nasi bohaterzy poradzili sobie z tym zadaniem, otrzymując maksymalną liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej!

Wieczorem odbył CULTURAL EVENING OF THE NATIONS (Międzynarodowy Wieczór Kultury), podczas którego nasi podopieczni przedstawili miasto Lublin, zachęcając do jego zwiedzania oraz do zapoznania się z jego legendarnymi tajemnicami.
Widownia żywo zareagowała na ilustracje wykonane przez Antoniego Wyżlica, które omówione zostały w języku angielskim przez Hannę Czaban.

mistrzowie_europy_21

dziękujemy wszystkim sponsorom

Dzień sobotni od rana był pełen emocji. Zaraz po śniadaniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swój odysejowy występ prezentowany w Gdańsku, tym razem jednak przed sędziami z całej Europy. Występ uzyskał bardzo dobre recenzje. Sędziowie docenili kreatywność naszej grupy przyznając nam maksymalną ilość punktów! Wśród wicemistrzów z innych krajów w tej kategorii wiekowej- wypadliśmy najlepiej i zdobywając pierwsze miejsce!:)

Wieczorem odbył się INTERNATIONAL FAIR OF CREATIVITY (Międzynarodowy Jarmark Kreatywności) podczas którego mieliśmy okazję poznać bogactwa kulturowe innych krajów oraz wymienić się przywiezionymi z Lublina,  licznymi drobiazgami promującymi nasze piękne miasto.

W niedzielę natomiast chętnie relaksowaliśmy się w AQUAPARKU, gdzie śmiechów i zabawy nie było końca. W tym dniu trwały też przygotowania do poniedziałkowej prezentacji, którą przygotowywaliśmy wraz  z grupą słowacką oraz szwajcarską. Mimo barier językowych wykazaliśmy się zaradnością i świetnie wykonaliśmy to, co zostało zaplanowane.

W nagrodę nasza wytrwała, odważna i niezwykle kreatywna grupa udała się na pizzę oraz lody.

Oficjalne zakończenie Festiwalu Europejskiego 2014 odbyło się wieczorem. Na którym ogłoszono wyniki – dowiedzieliśmy się, że WYGRALIŚMY! Jesteśmy MISTRZAMI EUROPY.

Wróciliśmy zainspirowani do pokonywania kolejnych wyzwań, rozwiązywania twórczo problemów oraz z apetytem na kolejny wyjazd… Być może nieco dalej:)

Serdeczne podziękowania należą się: Prezydentowi Miasta Lublin Panu Krzysztofowi Żukowi, Marszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Krzysztofowi Grabczukowi, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Pani Ewie Dumkiewicz – Sprawce, oraz Firmom Dalimex Sp. z o.o, Karent s.c.Perła.S.A. za okazane wsparcie.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Zostaw odpowiedź

Facebook