Mikołajki w filharmonii

6 grudnia 2010 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W tym roku spotkanie z Mikołajem miało miejsce w filharmonii. Po pokonaniu wielu zasp śnieżnych, które nieoczekiwanie pokryły nasze miasto w czasie weekendu uczniowie klasy pierwszej dotarli wreszcie do gmachu Filharmonii Lubelskiej, gdzie przywitał ich ogromny miś w stroju policjanta, wręczający upominki. Wielka sala, podniosła atmosfera całego gmachu trochę onieśmieliła naszych uczniów, ale tylko na chwilkę. Kiedy na scenie pojawiło się Trio perkusyjne i mikrofon przejął pan Włodzimierz rozpoczął się „Perkusyjny Kalejdoskop”.

Dzieci zapoznały się z brzmieniem zarówno dużych instrumentów melodycznych, stojących na środku sali – ksylofonem, wibrafonem i marimbą, jak i niemelodycznych różnej wielkości – werblem, janczarami i kastanietami. Zaciekawienie wzbudził krowi dzwonek, paszcze, dzwony rurowe uderzane młotkiem i olbrzymie wiszące tam-tamy. Prowadzący co chwila wybierali dzieci z sali, aby mogły zagrać na danym instrumencie ku wielkiej ich radości. Niektóre z zaprezentowanych utworów zostały wykonane w bardzo oryginalny sposób – bez użycia instrumentów. Artyści wykorzystali swoje ciała, klaszcząc w dłonie, uderzając w uda i klatki piersiowe oraz tupiąc. W innym znowu utworze panowie wydawali z siebie okrzyki, które tworzyły linie melodyjną.

Cały występ dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem, żywo reagując na wszystko, co widziały i słyszały. Śmiały się z szybkiego przebierania pałeczkami, zatykały uszy przy prezentacji najgłośniejszych tam-tamów, wyciągały szyje, aby dojrzeć używane w głębi sceny krotale i paszcze. Na koniec każdy z uczniów dostał mikołajkowy prezent i w mikołajkowych czapeczkach dzieci wracały w ten dzień ze szkoły.
więcej o Trio Perkusyjnym

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij