Kronika kolonijna – „Skrzydlate Wakacje 2012” – dzień ósmy

I tak nasze wakacje w Komańczy nieubłaganie zbliżają się ku końcowi.

Przedpołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu najsłynniejszych i najważniejszych miejsc w Komańczy, związanych z historią i kulturą tej miejscowości. Cerkiew greko-katolicka pw. Opieki Matki Bożej (Pokrow) to jedna z trzech cerkwi które tutaj się znajdują. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda ikonostas i z jakich części się składa, czym różni się obrządek greko-katolicki od rzymsko-katolickiego. Dzięki uprzejmości księdza Krzysztofa  Błażejewskiego zwiedziliśmy każdy zakątek świątyni.

Drugim miejscem jest klasztor sióstr nazaretanek, w którym przetrzymywany był kardynał Stefan Wyszyński. Siostry posługujące w klasztorze przybliżyły nam postać błogosławionego i opowiedziały jaką ważną rolę odegrał w historii Polski.

Godziny popołudniowe wykorzystaliśmy na aktywny wypoczynek. Każdy mógł spróbować swoich sił na moście linowym i tyrolce, było to nie lada zadanie wymagające niemalże akrobatycznych umiejętności i jak się okazało wszyscy takowe posiadali.

 

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij