Konkurs wiedzy o Koziołku Matołku – wyniki

19 marca 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

IV międzyszkolny konkurs czytelniczy „Moja Przygoda z Koziołkiem Matołkiem”

Historia koziołka Matołka – przesympatycznej postaci z książki Kornela Makuszyńskiego – była tematem IV edycji międzyszkolnego konkursu organizowanego przez filię nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

W środowy poranek  14 marca 2012  w „koziołkowej” sali zjawiło się dziewięć dwuosobowych drużyn pierwszoklasistów gotowych do konkursowych zmagań. Pośród nich, ubrani w galowe stroje, stawili się reprezentanci naszej szkoły – uczniowie klasy I „a” Albert Śliwiński i Nikodem Ziętek.

Chłopcy wykazali się znajomością wielu faktów z życia autora Kornela Makuszyńskiego oraz zachwycili jury fenomenalnym opanowaniem historii Koziołka zwanego Matołkiem. Odpowiadali szybko, prawidłowo i z rozbrajającymi uśmiechami na twarzach. I mimo że na chwilę przed konkursem zgodnie twierdzili, że Matołek był baranem, sami okazali się orłami.

Uczniowie naszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Skrzydła” wygrali IV edycję międzyszkolnego konkursu „Moja przygoda z Koziołkiem Matołkiem” zajmując najwyższe I miejsce.

Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu !!!

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij