Klasa III na Festiwalu Nauki

20 września 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

19 września klasa III uczestniczyła w zajęciach: „Co smakuje bakteriom metanowym? Czyli biogaz od kuchni.”

Podczas wykładu, prezentacji i zajęć praktycznych zorganizowanych pod patronatem IX Festiwalu Nauki dowiedzieliśmy się o jednym ze sposobów ochrony środowiska naturalnego.  Jest to korzystanie z odnawialnych źródeł energii czyli „zielonej-czystej ekologicznie energii” stanowiącej alternatywę dla paliw kopalnych. Zajęcia były poprowadzone w tak ciekawy i angażujący sposób, że nie mogliśmy uwierzyć, że tak szybko minęły.

Drugie zajęcia pt. „ Hodowle komórek zwierzęcych w badaniach wirusologicznych i biologicznych” w trakcie, których  zostaliśmy wprowadzeni w temat hodowli komórkowych in vitro i ich znaczenia w badaniach biologicznych. W trakcie  zajęć laboratoryjnych oglądaliśmy pod mikroskopem żywe komórki zarówno zdrowe, jak i nowotworowe lub zaatakowane przez wirus. Mogliśmy także poćwiczyć umiejętności posługiwania się przyrządami laboratoryjnymi oraz poznaliśmy właściwości i zastosowanie ciekłego azotu. Zajęcia były bardzo interesujące. Zostaliśmy już zaproszeni na przyszły rok i na pewno się tu pojawimy. Dziękujemy prowadzącym za wspólny dobry czas.

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij