Klasa 3 b na warsztatach Lubelskiego Festiwalu Nauki

25 września 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w trzech warsztatach zorganizowanych w ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki który odbył się pod hasłem: Człowiek – Nauka – Pasja.

Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal Nauki

W poniedziałek 16 września uczestniczyliśmy w projekcie zorganizowanym przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt.: „Izolacja DNA domowymi sposobami i odrobina kryminalistyki”. Na miejscu dzieci miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną i pokaz izolowania DNA z komórek pomidora. Dzieci dowiedziały się czym jest DNA oraz „ślad biologiczny”. Nie lada gratką było rozwiązywanie zagadek kryminalnych, przy których uczniowie wykazali się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia.

We wtorek uczestniczyliśmy w projekcie „Falujący świat”. Dzięki niemu poznaliśmy różne rodzaje promieniowania – lasery, X-ray, mikrofale. Dowiedzieliśmy się, czy są one groźne i jak można je wykorzystać. Warsztaty odbyły się w budynku Instytutu Ochrony Środowiska KUL.

W środę wybraliśmy się do budynku Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na projekt „Na tropie kłamstwa. Wariograf prawdę Ci powie”. Podczas warsztatów uzyskaliśmy odpowiedź na pytania: „Dlaczego oszukujemy? Czym jest kłamstwo? Jakie są powody dla których ludzie nie mówią prawdy?”. Podczas warsztatu dokonaliśmy analizy sytuacji, w których najczęściej ludzie nie mówią prawdy. Prowadzący podpowiedział jak wychwycić kłamstwo i… jak kłamać aby inni tego nie zauważyli. Wszystkie przykłady zostały poparte ciekawymi testami z wykorzystaniem wariografu – wykrywaczem kłamstw.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij