Jesienny Konkurs Recytatorski – poezja Bolesława Leśmiana

11 listopada 2017 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Poezja Bolesława Leśmiana zachwyciła i porwała serca młodych recytatorów ze Skrzydeł. Z tą niełatwą i wymagającą twórczością poety w Jesiennym Konkursie Recytatorskim postanowili zmierzyć się uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, nawet ci najmłodsi!

36 młodych recytatorów z olbrzymim zaangażowaniem własnym i rodziców przygotowało i przedstawiło wybrane wiersze. Efekty zachwyciły jury: niełatwo było wybrać najlepszych; ostatecznie wyłoniono laureatów – będą oni reprezentować Skrzydła w kolejnym, powiatowym etapie Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy dzieci rozumieją to, co recytują i czy jest sens, by uczyły się wierszy na pamięć – proponujemy wysłuchać poniższego materiału – same laureatki odpowiedzą na te pytania w wywiadzie udzielonym tuż po rozstrzygnięciu konkursu.

Relację z konkursowych zmagań przygotowała pani Agnieszka Krawiec z Radia Lublin, która zasiadała w naszym jury. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania zdjęć, a uczestnikom konkursu i rodzicom serdecznie gratulujemy!

https://www.radio.lublin.pl/news/druga-polowa-dnia-1854890

 

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Projekty i konkursy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij