Jasełka 2014

15 stycznia 2014 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Zima w tym roku ostrożnie się do nas zbliża. Niejedna choinka już się obsypała. Łatwo pomylić gwiazdkowe prezenty z tego roku z ubiegłorocznymi, ale Boże Narodzenie, nie jest wypadkową tych kilku zmiennych. Jest stanem ducha; otwartością na cud, na drugiego człowieka.


Dla społeczności SKRZYDEŁ oczekiwanie na Zbawiciela nie skończyło się wraz z powrotem do szkoły i prawdziwą feerią barw rozbłysło w sobotnie popołudnie 11 stycznia 2014 r. w amfiteatrze kościoła o.o. Kapucynów na Poczekajce.

jaselka_2014_32

Skrzydlate jasełka

Po wielu próbach i trudach na scenie spotkali się uczniowie klasy II B i klasy IV, ich rodzice oraz nauczyciele. Przedstawili widowisko bożonarodzeniowe pełne radości, śpiewu, zadumy i trwogi. Opowiedzieli, jak umieli najpiękniej, historię Świętej Rodziny zmagającej się z przeciwnościami losu, doświadczającej cudów i Bożej łaski. Każdy z aktorów poświęcił cząstkę siebie, by dopełnić obraz jasełek. Każdy stał się cząstką ogromnego sukcesu.

Publiczność nie szczędziła oklasków i gestów życzliwości. Mali aktorzy, schodząc ze sceny, promienieli dumą i dziecięcym entuzjazmem. Wspaniale wcielili się w role aniołów, pasterzy, gospodarzy, karczmarza, króla, diabła i śmierci. Dorośli mieli poczucie przebycia długiej i trudnej drogi do wielkiego sukcesu.

Jeszcze raz gorące podziękowania, dla wszystkich uczniów oraz: dorosłych aktorów- p.Katarzyny i Jacka Widło,  p.Dariusza Klimka, p. Piotra Ziółka, p. Andrzeja Kowalskiego, p. Krzysztofa Wyżlica, p. Tomasza Biedachy, p. Sylwii Dziadosz-Gryty (za przepiękny śpiew), p. Pawła Wójtowicza oraz p. Andrzeja Bosia oraz dla p. Pawła Skrzeka (za oprawę muzyczną), p. Tomasza Chachaja (konferansjerka) p. Agnieszki Szulej, p. Iwony Sławińskiej (za scenografię), p. Kariny Bojarskiej. Szczególne brawa należą się p. Katarzynie Klimek, za pomoc w organizacji całości przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim. !!!

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij