Festiwal Nauki

25 września 2010 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W dniu 24.09. 2010 r. nasza klasa uczestniczyła w VII Lubelskim Festiwalu Nauki. Wybraliśmy się na prezentację Instytutu Ochrony Środowiska pt. „Dlaczego lód pływa, a woda jest niebieska? Woda jako środowisko życia roślin”.

Na samym początku zapoznaliśmy się z helem, czyli gazem, którego wdychanie „wspomaga i urozmaica” funkcjonowanie strun głosowych, by następnie przyjrzeć się ciekłemu azotowi, substancji, która tuż po wylaniu ze specjalnego naczynia na podłogę zamienia się w mgiełkę i „znika”.

Następnie udaliśmy się do specjalnego laboratorium, by przyjrzeć się właściwościom wody i porównać je z olejem, którego pełno jest w naszych kuchniach. Sympatyczny Pan doktor wyjaśnił nam, dlaczego woda jest tak ciekawą substancją, której właściwości chemiczne i fizyczne stale zaskakują badaczy na całym świecie. Za pomocą kilku eksperymentów wyjaśnił nam tajemnice „drugiego dna” w jeziorze, oraz udowodnił, że ciepła woda nie miesza się z wodą zimną ;). Dowiedzieliśmy się również, dlaczego woda jest niebieska i dlaczego lód pływa!!! Na zakończenie prezentacji, każdy uczeń otrzymał drobny upominek, tak więc nasza kolejna wycieczka naukowa tym bardziej rozpaliła chęć zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.

Za rok też pójdziemy…;)!!!

więcej informacji można znaleźć na stronie  Festiwalu Nauki

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij