Ferie zimowe – Klub Tancerza

2 lutego 2011 | | Napisz komentarz czytaj dalej

I tydzień naszego „Zimowiska” (17 -21 stycznia 2011) przebiegał pod hasłem „Klub Tancerza”. Kolejne dni upływały nam na nauce tańca oraz na poznaniu historii i kultury poszczególnych krajów. Pierwszego dnia odwiedzili nas goście, którzy uczyli nas różnych układów salsy, odbyliśmy również interesującą podróż na Kubę, skąd taniec się wywodzi; poznaliśmy utwory muzyczne, a na koniec zajęć nasi wspaniali goście dali pokaz salsy, który przygotowali specjalnie dla nas:).

Drugi dzień związany był z naszymi tańcami narodowymi, poznaliśmy poloneza oraz kujawiaka. Oglądaliśmy stroje ludowe, pokazy taneczne, po czym zabraliśmy się ostro do pracy i uczyliśmy się podstawowych kroków tanecznych. Kiedy już zmęczenie dało się nam we znaki, w ramach relaksu ćwiczyliśmy mózgi i rozwiązywaliśmy krzyżówkę taneczną. Po tańcach narodowych przyszła kolej na taniec nowoczesny, którego nauka wymagała od nas dużo energii i sił. Rozpoczęliśmy naukę układu do specjalnie przygotowanej muzyki, by na koniec „Zimowiska” wystąpić przed naszymi wychowawcami.

Środa to „Dzień Afrykański” spędzony u Ojców Białych – Misjonarzy Afryki. Przywitali nas tam ojciec Jacek oraz ojciec Otto, który przybył do Lublina aż z Ugandy. Na początku ojciec Otto zaprezentował zdjęcia i filmy ze swojego ojczystego kraju, opowiadał również, w jaki sposób żyją jego krajanie, następnie nauczyliśmy się kilku piosenek oraz poznaliśmy tańce afrykańskie. Mogliśmy również zagrać na oryginalnych instrumentach afrykańskich, a także ubrać tradycyjne stroje ludowe. Na koniec wizyty zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Kolejny dzień przyniósł nam równie radosne doświadczenia związane z krakowiakiem i poleczką.

W ostatnim dniu „Zimowiska” uczyliśmy się mazura oraz powtórzyliśmy kroki wszystkich poznanych dotychczas tańców. Tuż przed obiadem wystąpiliśmy przed instruktorami i opiekunami z naszym układem tanecznym, za który otrzymaliśmy gromkie brawa. Poza zajęciami tanecznymi codziennie mieliśmy czas na prace plastyczne, zabawy integracyjne i dobrą zabawę.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij