Ferie zimowe 2012 – w klasach startowych

3 lutego 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

We wtorek 31 stycznia udaliśmy się na bardzo interesującą i pouczającą wycieczkę na Uniwersytet Medyczny na Wydział Mikrobiologii. Podczas wizyty poznaliśmy pracę osób, które zajmują się między innymi badaniem życia bakterii oraz wirusów. Poznaliśmy różne rodzaje bakterii i ich środowisko życia. Dowiedzieliśmy się, że są bakterie złe i dobre, jak wyglądają i jakie szkody wywołują w naszym organizmie. Uczniowie na podsumowanie spotkania oglądali film, z którego „nalot bombowy” antybiotyków był powtarzany w trakcie zabaw.

2 lutego nasza grupa w składzie Wiktor, Kajetan, Kajtek udała się na kolejną bardzo ciekawą wycieczkę do Biblioteki, gdzie otwarta została wystawa fotografii. Tematyka zdjęć prezentowanych na wystawie związana była z Norwegią. Autorem zdjęć jest Pan Michał Skałba. Naszą uwagę skupiły zdjęcia zwierząt żyjących w Norwegii, takie jak wół piżmowy czy też renifery. Najbardziej jednak zaskoczyły nas zdjęcia, które zrobiono po godzinie 22, kiedy to w Polsce jest już ciemna noc, a w Norwegii, jak się okazuje, Słońce świeci jak w południe, o czym przekonaliśmy się oglądając zdjęcia. Poza zapierającymi dech w piersiach ujęciami krajobrazu, mogliśmy podziwiać charakterystyczne drewniane domy Norwegów oraz wspaniałe mosty, budowane tuż przy brzegu morza.

Piątek 3 lutego był dniem zabaw w Fiku – Miku. Mieliśmy, a dokładnie mieli: Franek, Kajetan, Wiktor, komfort zabawy. Cała sala zabaw należała do chłopców. Godzinne wspinaczki, wzajemne poszukiwanie w basenie piłeczkowym, zjeżdżalnie dostarczyły dzieciom dużo pozytywnych emocji.

Tekst Paweł Frąk

Zdjęcia Katarzyna Szymańska-Lachowicz.

Tagi: , , , ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij