Ferie zimowe 2012 – Mali Scenarzyści

10 lutego 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Za nami pierwszy tydzień ferii. Minął bardzo sympatycznie pomimo wyjątkowo siarczystych mrozów. Nie straszna była nam mroźna zima i udało się nawet zorganizować kilka  wycieczek.

Poniedziałek poświęciliśmy na wspólne poznanie. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach integracyjnych, zabawach przy muzyce oraz grach ruchowych. Nie zabrakło również zabaw na świeżym i mroźnym powietrzu.

We wtorek mieliśmy okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, dzieci  wspinały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Tego dnia także rozpoczęły układanie scenariusza do własnego przedstawienia teatralnego. Dużą atrakcją było wyjście na sanki na pobliską górkę, zabawom na śniegu nie było końca.

W środę udaliśmy się do Teatru im. H. Ch. Andersena na przedstawienie Król Maciuś I. Dzieci były zauroczone grą aktorską chłopca odgrywającego postać króla Maciusia. W związku z tym po powrocie chętnie zabrały się za wykonywanie kukiełek oraz scenografii do własnych przedstawień. Dodatkowo dzieci miały okazję pogłówkować nad zadaniami logicznymi i łamigłówkami, co sprawiało im dużo radości.

Ciekawą „podróż do świata książki” odbyliśmy we czwartek. Udaliśmy się do salonu EMPIK, gdzie uczestnictwo w warsztatach pozwoliło dzieciom poznać historię alfabetu, pisma, druku, a także proces powstawania książek. Nie lada atrakcja czekała na dzieci na zakończenie, kiedy otrzymały dyplom Czytelnika oraz wyjątkową książkę o …książkach.

Piątek był dniem, kiedy dzieci mogły zaprezentować przygotowane przedstawienia: Czerwony Kapturek, Epoka Lodowcowa, Król Lew, Bajka o Ślimaku. Wszystkie były bardzo ciekawe. Na zakończenie cyklu wspólnie zrobiliśmy popcorn i oglądaliśmy film.

Natalia Kuzera

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności, wakacje i ferie

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij