Skrzydlaty Dzień Wszystkich Świętych

26 października 2017 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Dzień Wszystkich Świętych w Skrzydłach to akademia przygotowana przez uczniów – pod opieką katechetów – mówiąca o nowym, radosnym spojrzeniu na święta kojarzone zazwyczaj z powagą, refleksją i zadumą.

Jak to jest stawać się świętym? Kim byli, gdy byli młodsi: jak się uczyli, czy broili i psocili? Kto może zostać zaliczony do Wszystkich Świętych? Czy dostrzegam świętość w innych?

Zadaliśmy sobie te wszystkie pytania i poszukiwaliśmy na nie odpowiedzi podczas akademii przygotowanej w Skrzydłach z okazji Dnia Wszystkich Świętych.

Najmłodsze klasy zaprezentowały wybranych przez siebie świętych przedstawieniem teatrzyku kukiełkowego. Postaci Świętych widziane oczyma dzieci ożyły i przemówiły; toczyły boje i zażarte dyskusje, stawiały opór okrutnym władcom, porywały tłumy lub cierpliwie i uporem pomagały potrzebującym.

Starsze klasy i uczestnicy koła dziennikarskiego pokazali nagrane i zmontowane przez siebie wywiady z kolegami i koleżankami ze szkoły. Sobie znanymi sposobami sprawili, że rozmówcy odważnie wypowiadali się na te trudne tematy przed kamerą.

Był też konkurs z nagrodami na place plastyczne – tu również Święci wyszli z ram i przedstawieni zostali tak bardzo radośnie i blisko.

Młodsi uczniowie brali udział w konkursie na skrzydła – powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac, gdyż każdy ma inne wyobrażenie tego, jak mogą wyglądać skrzydła! Dzieci pokazały, że mają fantastyczne pomysły (a rodzice, że są bardzo kreatywni). Po minach uczestników pokazu widać było jak niezwykłym przeżyciem było założenie skrzydeł i uczestnictwo w paradzie.

Akademia przygotowana przez skrzydlatych uczniów była pozytywna, radosna i pełna mądrości; życzymy wszystkim, aby najbliższe Święta upłynęły wszystkim w takiej właśnie atmosferze.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij