Dzieciaki na Księżycu – wystawa​

18 kwietnia 2013 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W dniach 15-17.04.2013 r. uczniowie Szkoły SKRZYDŁA uczestniczyli  w projekcie pod nazwą „Dzieciaki na Księżycu” łączącym w sobie naukę z zabawą.

Kto pierwszy stanął na Księżycu, a kto był przed innymi w przestrzeni kosmicznej? Jak wygląda stacja kosmiczna i dlaczego może przebywać w niej tylko pięć osób? Ile waży kosmiczny kombinezon? Czy ślady pozostawione na Księżycu znikają? Ile jest planet w Układzie Słonecznym? Na te i wiele innych pytań poszukiwaliśmy odpowiedzi.

Przed wyjściem do kapsuły dzieci zostały zapytane: „Co zawsze robią astronauci przed wystartowaniem w kosmos?” Dzieci jednogłośnie odpowiedziały: „Modlą się.” i była to piękna, wzruszająca chwila, choć pytającej chodziło o odpowiedź: odliczają.

Chętnie oglądaliśmy wielkoformatowe zdjęcia NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Niektóre z fotografii były opatrzone autografami prawdziwych astronautów.

Ubrani w kosmiczne skafandry zatęskniliśmy za magią gwiazd. A w ciepłe, bezchmurne noce będziemy wspominać przemiłą kwietniową wyprawę na Księżyc.

O wystawie można przeczytać również na stronie Gościa Niedzielnego

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij