Dialog rodziców i szkoły?

5 sierpnia 2021 | czytaj dalej

Dialog rodziców i szkołySkrzydła to przestrzeń współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Nasza szkoła zapewne nie byłaby tak ceniona, gdyby nie otwartość na dialog szkoły z pierwszymi wychowawcami dzieci. Artykuł temu poświęcony opublikował portal wychowujmy.pl.

Autorem tekstu opublikowanego przez portal i czasopismo „WychowujMY!” jest Małgorzata Wyżlic, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie. Prezentujemy fragment, zachęcając jednocześnie do lektury całości. Adres strony podajemy na końcu.

Zawsze, gdy myślę o rodzicach w szkole, to w pierwszej kolejności widzę dorosłych pochylonych wspólnie nad tym, jak najlepiej wspomóc dziecko w procesie uczenia się, w procesie wychowania. Widzę dorosłych będących w dialogu, w porozumieniu wychowawczym i dydaktycznym. Partnerów, którzy siedząc razem, przy jednym stole, zastanawiają się nad tym, co będzie najlepsze dla konkretnego dziecka, dla jego rozwoju. Oznacza to, że rodzic powinien w szkole być w dialogu i partnerstwie z nauczycielami. Powinien chcieć i móc rozmawiać o drodze edukacyjnej ucznia, o jego strefach mocy i strefach rozwoju, o tym, co może zrobić dla społeczności szkolnej, co będzie dla niej dobre i potrzebne.

Cały tekst o dialogu rodziców i szkoły znajdziecie na stronie: https://wychowujmy.pl/dialog-rodzicow-i-szkoly/

Polecamy również artykuł na naszej stronie internetowej: Rodzice w szkole. Kłopot czy szansa?

Tagi: , , , ,

Kategoria: Aktualności

Komentarze niedostępne

Facebook