Bal Wszystkich Świętych w Skrzydłach

2 listopada 2014 | | Napisz komentarz czytaj dalej

30 października po raz kolejny w naszych klasach urządzaliśmy Bal Wszystkich Świętych, chcieliśmy wspólnie przeżyć radosną refleksję o zbliżającym się listopadowym czasie wspominania wszystkich świętych i zmarłych.

Nasi uczniowie przygotowali prezentacje o swoich patronach, świętych ludziach a czasem nawet aniołach. Opowieści o ich czynach, życiu, tym jak pomagali innym zafascynowały dzieci. Można rzec uskrzydliły, dlatego przebrawszy się w adekwatne do sytuacji stroje naszych świętych patronów, śpiewaliśmy znaną piosenkę Arki Noego:

„Taki duży, taki mały może świętym być….” rozpoczęliśmy tańce i wesołe zabawy, które pokazywały nam, że życie po śmierci jest piękne, radosne i dobre.

Chrześcijaństwo przedstawia życie wieczne jako czas radości, spełnienia – czas piękny, dlatego tego dnia chcemy widzieć się pięknymi i tak pięknie się przebieraliśmy.

Uczniowie odgadywali i układali zagadki o swoich patronach, często znali także świętych patronów swojego rodzeństwa czy rodziców.

Zdarzało się, że niektóre z dzieci miały imiona, których nie nosił nikt kto byłby ogłoszony świętym. A jednak nie był to powód do zmartwienia, bo dobrzy koledzy i koleżanki, mówili wtedy: „Nie martw się, Ty będziesz pierwszy.”

Klasa druga dodatkowo uczciła ten dzień szczególnym posiłkiem.

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij