Akademia Porozumienia w SKRZYDŁACH

12 lutego 2014 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Fundacja na rzecz Wspierania Wychowania i Edukacji SKRZYDŁA wraz z Akademią Porozumienia Patrycji Bielak zaprasza do wzięcia udziału w treningu doskonalenia zawodowego oraz umiejętności porozumienia.

Trening w Akademii rozwija praktyczne umiejętności współpracy w zespole, komunikacji i prowadzenia dialogu. Wpływa na jakościową poprawę kompetencji edukacyjnych i wychowawczych.

Nasz kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia zajęć w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Uczestnicy zdobywają uprawnienia do dzielenia się praktycznymi umiejętnościami, ideami i technikami Porozumienia (NVC) oraz do rejestracji jako kandydat na certyfikowanego trenera CNVC (przy ukończonych 10 dniach szkoleniowych). Więcej szczegółów na stronie The Center for Nonviolent Communication.akademia porozumienia samo

Akademia Porozumienia w Lublinie 22 Marca – 18 Maja 2014

Akademia obejmuje

 • 3 warsztaty weekendowe (3 x 12 godz)
 • cotygodniowe sesje Porozumienia w grupie uczestników Akademii
 • 1 sesję indywidualną

Sesje Porozumienia mają formę spotkań w grupie raz w tygodniu w jeden ustalony dzień (ok. 1,5 godz) lub sesji telefonicznej z wybraną osobą z grupy (ok.30 min)

Jak wygląda taki warsztat?

Warsztat Porozumienia, podobnie jak warsztat tkacki czy motoryzacyjny, nastawiony jest na konkretne umiejętności i doskonalenie się w danej dziedzinie. Na naszym warsztacie wyrabiamy umiejętności porozumienia z innymi ludźmi.
Warsztat zazwyczaj oznacza pracę w grupie, w której staramy się zadbać o potrzeby wszystkich jej uczestników. Jeden dzień naszego warsztatu to 6 godz. 10:00-16:00, więc nie zajmuje całego dnia.

Warsztat składa się z następujących elementów:

 • mini-prezentacje, czyli wprowadzenie do danego tematu
 • praca w pełnej grupie, dyskusje i refleksje, pytania i odpowiedzi
 • praca w małych grupach to czas na ćwiczenia, zabawy, zadania

Cotygodniowe sesje w grupie mają na celu wymianę bieżących doświadczeń z Porozumieniem, wzajemne uczenie się i motywowanie. W przypadku, gdy w danym tygodniu uczestnik/czka nie może brać udziału w sesji grupowej, organizowana jest sesja telefoniczna, w dowolnym czasie w ciągu tygodnia.

Rekrutacja

Do Akademii zapraszamy osoby, które mogą poświadczyć swoją podstawową znajomość zasad Porozumienia Bez Przemocy (uczestnictwo w warsztatach wprowadzających, udział w konferencji itp.)

Zapisy przyjmujemy pod adresem: .
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest rozmowa rekrutacyjna oraz uiszczenie zaliczki w wysokości 100 zł. Pierwszeństwo mają osoby rekomendowane przez placówki oświatowe.
Rozmowa rekrutacyjna organizowana jest indywidualnie między 10-17 marca 2014.

(Pytania jakich możesz spodziewać się na rozmowie dotyczą Twoich planów prowadzenia zajęć z zakresu Porozumienia oraz doświadczenia w pracy z grupą).

Terminy warsztatów Akademii w SKRZYDŁACH:
22-23 Marca
12-13 Kwietnia
24-25 Maja

Cena pełnego programu Akademii to:
600zł przy jednorazowej wpłacie do 23 Marca 2014
750zł przy opłacie rozłożonej na dogodne raty

Cena warsztatu obejmuje ponadto:

 • skrypt szkoleniowy i inne materiały dydaktyczne
 • dyplom uczestnictwa po ukończeniu szkolenia

Wpłaty prosimy kierować na konto Getin Noble Bank 66 1560 0013 2321 6991 5000 0001 (Fundacja na Rzecz Wspierania Wychowania i Edukacji SKRZYDŁA ul. Szmaragdowa 1, 20-570 Lublin) z dopiskiem ”Akademia Porozumienia”

Akademia oparta jest na zasadach Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication) dr Marshalla Rosenberga.

Co to jest Porozumienie Bez Przemocy?
Co mówią uczestnicy szkoleń:

 • PBP to trening, dzięki któremu możemy być autentyczni”.
 • PBP uczy obie strony czerpać radość z komunikacji”.
 • PBP jest sposobem nawiązywania kontaktu z drugą osobą, który prowadzi do harmonii, zamiast do dysharmonii”.
 • PBP to metoda komunikacji, w której mamy wybór jak zareagować.
 • PBP uczy jak mądrze dokonywać takich wyborów”.

Trener: Patrycja Bielak

Patrycja jest trenerem rekomendowanym przez Światowe Centrum Porozumienia Bez Przemocy (Centre for Nonviolent Communication). Ukończyła szkolenia trenerskie u certyfikowanych nauczycieli Porozumienia Bez Przemocy – dr Elizabeth English, Giny Lawrie i Bridget Belgrave w Wielkiej Brytanii. Zaawansowane umiejętności trenera w pracy z grupą zdobywa u dr Miki Kashtan (USA) oraz w warszawskiej Grupie TROP. W swojej praktyce trenerskiej posiłkuje się technikami uważności (mindfulness) Jon Kabat-Zinna. Od 6 lat roku pracuje m.in. z nauczycielami, psychologami, pedagogami i wychowawcami.
Obecnie Patrycja pracuje nad swoją pracą doktorską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Patrycja o swojej pracy: „Szczerze mówiąc rzadko mam poczucie, że ja ludzi czegoś uczę. Właściwie ja tylko stwarzam warunki do tego, byśmy uczyli się od siebie nawzajem. To my sami uświadamiamy sobie siłę Porozumienia. Sama odkrywam ją wciąż na nowo – i nadal jest coś do odkrycia!”

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Szkolenia i kursy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij