1 miejsce w konkursie „HURA MAKULATURA” 2014

19 grudnia 2014 | | Napisz komentarz czytaj dalej

3.12.2014 r. o godz 10:00 w Trybunale Koronnym na Rynku Starego Miasta w Lublinie nastąpiło rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu: „HURA MAKULATURA” 2014. Podczas uroczystości przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin podsumowali konkurs oraz wręczyli dyplomy i nagrody laureatom.

Komisja konkursowa przyznała nagrody za podejmowanie działań w zakresie promocji zbiórki makulatury wśród lubelskich przedszkoli i szkół.

W kategorii szkoły zajęliśmy I miejsce. Nagrodę w wysokości 3000 zł z wynikiem 118,6 kg zebranej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia odebrała reprezentacja Skrzydeł w składzie: Zofia Kozłowska z klasy 4a, Igor Saczuk oraz Kuba Marcewicz z klasy 4b.

pozostałe miejsca zajęłyhura_makulatura_2014_7

  • Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie z wynikiem 85,87 kg zebranej makulatury
  • Gimnazjum Specjalne nr 22 dla Młodzieży Słabo Widzącej  z wynikiem 82,22 kg zebranej makulatury

Przyznane zostały również dwie nagrody w wysokości 1000 zł dla szkoły i przedszkola, które zebrały największą ilość makulatury.

W tej kategorii nagrodzeni zostali:

  • Przedszkole nr 75 w Lublinie – 6200 kg zebranej makulatury
  • Szkoła Podstawowa  nr 2 w Lublinie  – 15960 kg zebranej makulatury

Ponadto nagrodę specjalną dla ucznia, który dostarczył najwięcej makulatury otrzymał: Igor Saczuk z klasy 4b.

Specjalne podziękowania kierujemy do tych wszystkich osób które wsparły nas w prowadzeniu zbiórki. WIELKIE DZIĘKI !!!

Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw proekologicznych, poprzez angażowanie ich we wspólne przedsięwzięcia, związane z selektywną zbiórką odpadów.  W latach poprzednich w ramach akcji zebrano ponad 206 ton makulatury. Za środki pozyskanych z jej sprzedaży zaangażowane w akcję placówki zakupiły pomoce dydaktyczne, które mogą służyć na potrzeby prowadzonej edukacji ekologicznej.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij