Zajęliśmy 7 miejsce na 36 Finale Światowym Odysei Umysłu w USA!

29 czerwca 2015 | | Napisz komentarz czytaj dalej
IMG_4734

Nasza drużyna w Michigan.

Drużyna w składzie: Remek Boś, Ula Czarnacka, Martyna Mamos, Albert Śliwiński, Zuzia Sławińska, Filip Wójtowicz, Antek Wyżlic wraz z trenerkami: Sylwią Śliwińską i Martą Charymską, uczestniczyła w 36 Finale Światowym Odysei Umysłu w East Lansing Michigan w USA. W tej ważnej międzynarodowej imprezie zdolnych, młodych, kreatywnych uczniów i studentów wzięło udział 847 drużyn z 16 krajów i 33 stanów USA czyli około 8000 tysięcy ludzi. Reprezentowali oni Lublin w czasie trwania konkursu, zajmując 7 miejsce w swoim temacie: „Pociąg do wyzwań” i kategorii wiekowej.

Mistrzowie Polski w połowie maja wyruszyli, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całego świata. Przygodę życia rozpoczęli od Chicago. Był czas na zwiedzanie wietrznego miasta, zabawę na placu zabaw w miejskim parku, spacer wzdłuż jeziora Michigan oraz podziwianie flory i fauny w Shedd Aquarium.

Kolejnym etapem podróży był pobyt w East Lansing na Stanowym Uniwersytecie Michigan. Był to czas na przygotowanie się do Finału konkursu, zwiedzania miasteczka akademickiego i uczestniczenia w przygotowanych imprezach. Ogromnym przeżyciem był udział w Ceremonii Otwarcia, która zgromadziła 8000 uczestników, trenerów, rodziców, wolontariuszy z całego świata. Nasza reprezentacja wystąpiła w strojach promujących Lubelszczyznę i barwach narodowych. Podczas pobytu nasi reprezentanci wzięli udział w warsztatach organizowanych przez NASA, aktywnie i twórczo uczestniczyli w Festiwalu Kreatywności. Nawiązywali nowe znajomości, oglądali konkursowe występy innych drużyn, uczestniczyli w imprezie pożegnalnej. Wyjeżdżali z East Lansing jako zwycięzcy, którzy w klasyfikacji międzynarodowej zdobyli 7 miejsce.

Na zakończenie tej przygody zwiedzili Nowy Jork. To wielkie, międzykulturowe miasto, które nigdy nie zasypia przywitało ich wspaniałą pogodą i urokliwymi miejscami. Drużyna była w Central Parku i w słynnym ZOO, w którym rozgrywa się akcja ulubionej kreskówki. Spacerowali po Brooklyńskim Moście, Time Square, Wall Street i ulicami NY bez końca podziwiając niezliczone biurowce. Spędzili też radośnie czas na plaży nad Oceanem Atlantyckim, gdzie bawili się z żółwiem. Był czas na zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej i Believe it or not.

W czasie całego pobytu nasi uczniowie promowali miasto Lublin oraz nasz region. Opowiadali o naszym pięknym mieście przedstawiając jego historię, legendy, zabytki. To już drugi raz kiedy promujemy nasze miasto poza granicami Polski. W zeszłym roku promowaliśmy Lublin na festiwalu Odyseusz na Słowacji.mistrzowie_europy_10

Ta przygoda była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, które w sposób materialny i duchowy wsparły ten wyjazd. Dziękujemy Rodzicom Odyseuszy, Fundacji Skrzydła dla Edukacji, Dyrekcji Szkoły Skrzydła. Szczególne podziękowania chcemy skierować do darczyńców: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Samorządowi Miasta Lublina, prof. Ryszardowi Skubiszowi, p. Mariuszowi Wlaszczykowi.

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, Nasze sukcesy

Zostaw odpowiedź

Facebook