Tworzenia pisanek metodą batikową – warsztaty z gościem

2 kwietnia 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Uczniowie klas startowych a i b uczestniczyli w warsztatach z tworzenia pisanek metodą batikową tzn. malowanych przy pomocy farb i wosku.

Każde z dzieci otrzymało wydmuszkę, specjalistyczny sprzęt do nakładania wosku i namalowało swój własny, autorski wzór, który został uwieczniony w wybranym kolorze. W taki sposób powstały tradycyjne pisanki, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Warsztaty prowadził Pan Roman Prószyński – Mistrz pisankarstwa, znany w wielu miastach Polski i poza granicami naszego kraju.

Pan Roman specjalizuje się w pisankarstwie i wycinankarstwie. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poświęconych sztuce ludowej. Jego pisanki i wycinanki trafiły m.in. do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Lubelskiego, Muzeum Regionalnego w Kraśniku oraz do kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą: w Danii, Szwecji, Francji, USA, Brazylii.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Centrum Nauki Kopernik doceniło skrzydlatych wynalazców

Pokazać, by przekazać – oto jest zadanie! A najlepiej pozwolić doświadczyć i spokojnie poczekać na wnioski uczniów. Jeszcze w czerwcu...

Zamknij