„Szkoła pod palmami”-projekt fundacji Moja Dominikana

28 stycznia 2016 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Szkoła pod Palmami”. Jest to flagowy program fundacji Moja Dominikana, skierowany do polskiej młodzieży w wieku 12 – 18 lat.

Program angażuje uczniów w całoroczną pracę społeczną oraz na rzecz organizacji dobroczynnych. Nagrodą za niesienie pomocy charytatywnej jest możliwość darmowego wyjazdu na trzy miesiące do Republiki Dominikany. Wytypowana grupa uczniów z Polski wyjeżdża na Dominikanę, uczęszcza do dominikańskiej szkoły, gdzie ma możliwość praktycznego opanowania dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego.

Poprzez projekt „Szkoła pod Palmami” chcemy przede wszystkim uwrażliwić polską młodzież na liczne problemy społeczne (jak: choroba, bieda, brak rodziny).

Od września, czterech uczniów z klasy 6 (Marta i Zuzanna Sławińskie, Antoni Wyżlic, Łucja Kościołek), pod opieką pani Mariki Jaśkowiak realizują wyznaczone zadania.

Szkoła pod palmami projekt fundacji Moja Dominikana

Szkoła pod palmami projekt fundacji Moja Dominikana

We wrześniu uczestnicy przygotowali prezentację Dlaczego warto brać udział w akcjach charytatywnych oraz wspierać fundacje?

W październiku każdy uczestnik zobowiązany był uprzątnąć 10 opuszczonych grobów oraz napisać esej historyczny: Dlaczego pomagamy Dominikańczykom? Dawne i najnowsze przyczyny trudnej sytuacji młodych ludzi z Republiki Dominikany.

W listopadzie uczestnicy odbyli 4 godzinny wolontariatu w Domu Opieki Społecznej, wykonali również prezenty i kartki świąteczne z życzeniami dla dzieci z Republiki Dominikany . Musieli również zarejestrować się w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W grudniu uczestnicy zbierają dary dla wybranego Domu dziecka.

Jak dotąd, realizacja zadań przebiega bezproblemowo ale przed nami jeszcze wiele pracy m.in. Finał WOŚP, Wolontariat w placówce MONAR, Kartki Wielkanocne dla Polaków na Białorusi, Odkręcam, Zbieram, Pomagam, Wolontariat w schronisku dla zwierząt, szkolenie WORD, Sadzenie drzew, Pokażę wam czym dla mnie jest ekologia – film, Akcja na rzecz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji

Będziemy informować o naszych dalszych postępach. Trzymajcie kciuki!W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Szkoła pod Palmami”. Jest to flagowy program fundacji Moja Dominikana, skierowany do polskiej młodzieży w wieku 12 – 18 lat. Program angażuje uczniów w całoroczną pracę społeczną oraz na rzecz organizacji dobroczynnych. Nagrodą za niesienie pomocy charytatywnej jest możliwość darmowego wyjazdu na trzy miesiące do Republiki Dominikany. Wytypowana grupa uczniów z Polski wyjeżdża na Dominikanę, uczęszcza do dominikańskiej szkoły, gdzie ma możliwość praktycznego opanowania dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego.

Poprzez projekt „Szkoła pod Palmami” chcemy przede wszystkim uwrażliwić polską młodzież na liczne problemy społeczne (jak: choroba, bieda, brak rodziny).

Będziemy informować o naszych dalszych postępach. Trzymajcie kciuki!

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij