Sukces skrzydlatego robo-teamu

10 stycznia 2018 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Pierwsze miejsce w kategorii Teamwork konkursu FIRST LEGO League zdobyła drużyna The Wings, w skład której weszli uczniowie klas szóstych Niepublicznej Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie.

FIRST LEGO League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu HYDRODYNAMICS 2017/2018 drużyny wybierają i rozwiązują w swoim projekcie badawczym prawdziwy światowy problem dotyczący wody. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS budują, testują i programują autonomicznego robota który rozwiązuje misje podczas ROBOT GAME. Dzięki temu konkursowi drużyny doświadczają podstawowych wartości FLL celebrując odkrycia, naukę i współpracę.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu HYDRODYNAMICS 2017/18 jest woda – jak ją znajdujemy, transportujemy, używamy i jak nią dysponujemy. Zrozumienie tych zagadnień leży u podstaw powstawania nowych, kreatywnych rozwiązań chroniących nasze środowisko i zasoby.

Nasza siedmioosobowa drużyna 7 stycznia wzięła udział w etapie regionalnym konkursu uczestnicząc w trzech punktowanych konkurencjach (Teamwork, Research, Robot Design). Zawody odbyły się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, gdzie konkurowało 12 drużyn.

The Wings przygotowywała się do uczestnictwa w konkursie FIRST LEGO League od początku roku szkolnego. Nasi uczniowie budując i programując swojego własnego robota jednocześnie rozwiązywali problem: jak prostymi rozwiązaniami każdy z nas w życiu codziennym może przyczynić się do ochrony zasobów wodnych planety. Oryginalnym pomysłem był patent pozwalający na zmniejszenie zużycia wody w spłuczkach w naszych toaletach. Ten pomysł był prezentowany przez drużynę The Wings z poszerzonym składzie – ósmym „zawodnikiem” w zespole był  Archimedes, który od początku swoimi odkryciami inspirował naszych uczniów.

The Wings, zajęła I miejsce w konkurencji Teamwork! Zadanie jakie otrzymali, polegało na zbudowaniu z członków grupy bryły, która miała stać na 6 stopach i 8 dłoniach. Jury oceniało nie tylko końcowy, wizualny efekt realizacji zadania, ale również sposób komunikacji i integracji zespołu. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna! Uczniowie przywieźli ze sobą nie tylko medale i statuetki ale też zapał do dalszych działań – już planują swoje działania w kolejnym konkursie za rok.

Skład drużyny The Wings:

  • Hela Kołodyńska, klasa VIa
  • Maja Zaguła, klasa VIa
  • Mateusz Cymerman, klasa VIb
  • Jan Fronczek, klasa VIa
  • Maks Magoch, klasa VIa
  • Adam Mirosław, klasa VIb
  • Jacek Widło, klasa VIb

Trenerem grupy jest Michał Magoch.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom wszystkich kategorii konkursowych, a całej naszej drużynie życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: Aktualności, Eduscience, Nasze sukcesy

Zostaw odpowiedź

Facebook