Projekt – Liga Patriotyczna

15 grudnia 2020 | czytaj dalej

Liga patriotyczna to kilkumiesięczny projekt związany z przedstawieniem ważnych postaci i wydarzeń z naszej historii, które chcemy przybliżyć uczniom i całej skrzydlatej społeczności. Naszym celem jest stworzenie cyklu prezentacji, quizów, zadań w tworzenie których włączą się uczniowie poszczególnych klas.

W każdym miesiącu, począwszy od listopada, aż do czerwca wybrane klasy będą opracowywać zagadnienie związane z bohaterskimi postaciami lub wydarzeniami historycznymi, które wpisują się w dany czas. Dzięki temu, każda klasa będzie miała swój udział w tworzeniu całego projektu, a wszyscy uczniowie będą mogli uczestniczyć w rozwiązywaniu quizów i wykonywaniu zadań stworzonych przez ich kolegów.

W tym miesiącu przypada 190 rocznica wybuchu powstania listopadowego. W związku z tym klasa 7a przygotowała dla wszystkich prezentację o wybranych postaciach kobiet i mężczyzn, którzy wsławili się swoją bohaterską postawą podczas tego zrywu niepodległościowego. Opracowali również quiz, który będzie oparty o wiadomości z prezentacji i powiązane z nimi zadania do wykonania.

Mamy nadzieję, że taka forma naszych działań, będzie dla wszystkich szansą na lepsze poznanie i zrozumienie polskiej historii, przybliży nam nieco zapomniane lub nieznane osoby, które stanowiły ważną część naszej przeszłości i wciąż mogą nam pomóc w kształtowaniu świadomości narodowej i postaw, a zatem będzie nie tylko cenną lekcją historii, ale i dobrą zabawą.

Link do prezentacji w padlecie znajduje się poniżej:
https://padlet.com/wojtowiczagnieszka07/xf8y69ze14ex35d5

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Warto wiedzieć

Komentarze niedostępne

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij