eTwinning Speak Up

23 maja 2021 | czytaj dalej

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w projekcie językowym eTwinning Speak Up którego opiekunem była Pani Katarzyna Kamienobrodzka.

CEL PROJEKTU eTwinning Speak Up

Głównym celem projektu było propagowanie kultury języka obcego, eliminowanie barier językowych w kontekście nauki języka angielskiego oraz promowanie pracy metodą projektu między poszczególnymi szkołami partnerskimi.

NARZĘDZIA

W ramach realizowanych zadań uczniowie korzystali z różnorodnych narzędzi online, takich jak: canva.com, wordwall, padlet.com, cooltext, postermywall, phraseit, snappa jigsaw planet, storyjumper, voice recorder.

GŁÓWNE ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU

Zadania obejmowały tematykę środowiska, obecnych zagrożeń jak i podejmowanych działań na rzecz ochrony przyrody i propagowania postaw przyjaznych dla środowiska. W trakcie projektu uczniowie realizowali zróżnicowane zadania językowe.

eTwinning Speak Up

 

Wzięliśmy udział w zadaniu na przełamanie pierwszych lodów i nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z Turcji i Hiszpanii. Nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w językach szkół partnerskich i wzięliśmy udział w quizie.

 

eTwinning Speak Up

 

Zaprojektowaliśmy wspólne logo i plakat projektu eTwinning Speak Up.

 

eTwinning Speak Up

 

Nagraliśmy łamańce językowe.

 

[kliknij w obrazek]

 

Stworzyliśmy i nagraliśmy autorską piosenkę w stylu rap.

 

 

Zaprojektowaliśmy własnego e-booka All About Nature, obejmującego 12 rozdziałów dot. środowiska- jego zagrożeń i ochrony.

 

[kliknij w obrazek]

 

Odegraliśmy scenki z ebooka, czyli przeprowadziliśmy wywiad. Nagraliśmy autorski wiersz, który promuje działania na rzecz ochrony środowiska  i odegraliśmy scenkę.

 

 

Rozwiązywaliśmy  zagadki i puzzle w wersji online.

 

eTwinning Speak Up

 

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności, Projekty i konkursy

Komentarze niedostępne

Facebook