Piknik edukacyjny EDUSCIENCE w szkole Skrzydła​

28 listopada 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

W najbliższy wtorek 4 grudnia 2012 roku w godzinach 9.00-13.30 w naszej szkole planowany jest piknik edukacyjny projektu EDUSCIENCE współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek – najlepsza inwestycja”.

Będzie to 5 z cyklu 64 pikników organizowanych w całej Polsce, a pierwszy w województwie lubelskim.

Szkoła Podstawowa Skrzydła w projekcie Eduscience

Projekt Eduscience

Głównym celem Pikniku EDUSCIENCE jest uatrakcyjnienie, a co za tym idzie zainteresowanie przedmiotami, z którymi uczniowie mają do czynienia na co dzień: matematyką, fizyką, chemią, geografią, biologią czy przyrodą.
Uczniowie będą brali czynny udział w przygotowanych warsztatach, co idealnie połączy zabawę z nauką i pozwoli lepiej zrozumieć przedstawianą problematykę, dzięki praktycznemu zastosowaniu wiedzy. Ideą pikniku naukowego jest doprowadzenie do spotkania uczniów ze światem nauki. Uczestnicy będą mogli sami wykonać podstawowe doświadczenia i poznać naukową codzienność badacza. Nauka jest zadziwiająca – i właśnie na pikniku będzie się można o tym przekonać.

Szczegółowy Plan Pikniku:

Ramowy Plan Pikniku:
9.00 – 9.30
– ogólnodostępny pokaz dla szkoły oraz klas z innych placówek biorących udział w Projekcie

9.45 – 13.30 – lekcje tematyczne dla klas biorących udział w Projekcie

Równolegle do lekcji (9.45-13.30) odbywać się będą warsztaty, pokazy w planetarium dla uczniów szkoły oraz klas przyjezdnych. W podanych godzinach udostępnione zostaną również stanowiska samoobsługowe.

Projekt „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience” realizowany jest przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Edukację Pro Futuro, American System, Accelerated Learning Systems.

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności, Eduscience

Zostaw odpowiedź

Facebook