Pierwsza Komunia Święta uczniów kl. 3a

Przed kilku laty rodzice uczniów klasy 3a, powiedzieli Panu Bogu, tak, przynosząc swoje dzieci do chrztu świętego, a 7 maja 2016 roku, te słowa potwierdziły same dzieci, świadome wielkiego daru jakim jest przyjmowanie Pana Jezusa Eucharystycznego.

„Pierwsza Komunia z białą kokardką
jak w śniegu z ogonem ptak
ufaj jak chłopiec z buzią otwartą
Bogu się mówi – tak”

W atmosferze radości i wdzięczności Bogu i ludziom, odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej uczniów i ich rodzin. Liturgii przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Pajurek, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Liminowicz. Wspólnie z rodzinami i ich gośćmi modliła się „skrzydlata społeczność” na czele z panią dyrektor Małgorzatą Wyżlic. Wspólnej modlitwie podczas tej uroczystości towarzyszył piękny śpiew chóru szkolnego i zespołu muzycznego pani Renaty Barańskiej- Gumieniak.

Przyjaźń z Chrystusem zapoczątkowana na chrzcie świętym, znajduje swoje dopełnienie i pogłębienie w Komunii świętej, dlatego w niedzielę 8 maja, dzieci i rodzice klasy 4a i 4b uczestniczyli we Mszy Świętej rocznicowej. Dziękowali Panu Bogu za dar Jego Ciała i Krwi, za wszystkie łaski otrzymane w tym roku. Niedzielna Eucharystia rozpoczęła czas świętowania białego tygodnia, czas uwielbienia i radości.

Tagi:

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodzice w szkole. Kłopot czy szansa?

Sprawa wygląda na pozór dosyć jasno. Dla nauczyciela w klasycznej szkole rodzice to zazwyczaj kłopot. Rodzice przychodzą do szkoły, gdy...

Zamknij