Obchody Dnia Wszystkich Świętych

Obchody Dnia Wszystkich Świętych

Wszyscy święci, no może ich zdecydowana większość, gościła 7 listopada 2016 w szkole SKRZYDŁA. Niecodzienne wydarzenie miało miejsce dzięki obchodom Dnia Wszystkich Świętych. Uczniowie klas 0-3 przygotowali prezentacje wybranych sylwetek naszych patronów i orędowników. Najpierw w zaciszu sal lekcyjnych, a następnie na forum dzielili się z kolegami i koleżankami zebranymi ciekawostkami z żywotów świętych.

Dzięki kreatywności dzieci i rodziców szkolne korytarze pełne były wspaniałych postaci, a więc spotkać mogliśmy świętych Florianów, Franciszków, Antonich, Józefów, Janów, królów, zakonników i nędzarzy. Nie zabrakło też cudownych postaci świętych kobiet – Anny, Marii, Marty, Jadwigi ,Teresy, Faustyny, Joanny, Weroniki, Katarzyny. Nie sposób wymienić wszystkich, gdyż korowód świętych zdawał się nie mieć ani końca, ani początku. Nasi uczniowie odkrywali ważną prawdę, co jest kluczem do świętości. Chcemy, by to pytanie towarzyszyło im przez całe życie.

 

Tagi: , ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 już trwa

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2019/2020. Już 4 stycznia 2019 r. odbędą się zajęcia dla dzieci zgłoszonych jako kandydaci do...

Zamknij