Nasza szkoła w projekcie eTwinning.

28 września 2012 | | Napisz komentarz czytaj dalej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła bierze udział w partnerskim projekcie eTwinning.

 Twinning to społeczność szkół w Europie.

Co to jest eTwinning? eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół. Jest to program którego celem jest zachęcenie nauczycieli, oraz uczniów z krajów Unii Europejskiej, do podjęcia wspólnych działań edukacyjnych za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych dostępnych w szkołach lub w domach uczestników.

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko – i długoterminowe partnerstwa.

Portal eTwinning jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu.

eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej.

Tagi:

Kategoria: Aktualności, Projekt eTwinning, Projekty i konkursy

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkanoc 2021

„On odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i...

Zamknij