Na co komu geometria?

24 czerwca 2021 | czytaj dalej

Matematyka bywa nielubiana. Staraliśmy się pomóc uczniom klas szóstych i siódmych w zaprzyjaźnieniu się z jej trudnym działem. Geometria przestrzenna stała się bliższa przy wykorzystaniu brył zakupioNa co komu geometria?nych dzięki grantowi z Fundacji Mbanku.

Geometria jest działem matematyki, który bywa mało lubiany, a jeszcze mniej rozumiany. Na pierwszy rzut oka wydaje się on skomplikowany, niezbyt ciekawy i do tego nieprzydatny w życiu codziennym. Jednak to nieprawda, bo geometria może być ciekawa, a jej znajomość bywa bardzo przydatna w codziennym życiu. Warto się jej
uczyć, ale trzeba tylko wiedzieć jak.

W ramach pomysłu realizowanego przy wsparciu środków z Fundacji Mbanku uczniowie poszukiwali brył w otaczającym nas świecie. Graniastosłupy i ostrosłupy o różnych podstawach poznawali poznawali nieco chętniej również dzięki zakupionym bryłom. Wykonają również makiety wybranych obiektów architektonicznych z wykorzystaniem poznanych brył, co stało się również atrakcją udostępnioną do obejrzenia szkolnej społeczności. Okazało się, że geometria przestrzenna wcale nie jest taka trudna.

Tagi: , , ,

Kategoria: Aktualności

Komentarze niedostępne

Facebook