Msza Święta, tornistry i pyszny tort

W niedzielę 18 września w Domu Spotkań Caritas w Dąbrowicy społeczność i przyjaciele naszej szkoły spotkali się na uroczystej Mszy św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i świętowaniu pierwszych urodzin szkoły.

Mszę św. celebrował ks. Prof. Andrzej Kiciński, który w homilii mówił, że czasem rodzice mają poczucie, iż po ludzku zrobili wszystko dla swoich dzieci, a mimo to czują niepokój i lęk o ich przyszłość Gdy tak się dzieje, to jak wskazywał ks. Profesor, warto z tym niepokojem iść pod krzyż i ofiarować go Bogu, najlepszemu wychowawcy.

W czasie Mszy św. zostały też poświęcone tornistry i przybory szkolne, dzieci wykazały niezwykłą dbałość, aby tornister każdego ucznia został pokropiony święconą wodą.

Po Mszy św. i pamiątkowym zdjęciu świętowaliśmy pierwsze urodziny naszej szkoły racząc się tortem w kształcie tarczy szkolnej.

Tort był przepyszny, jak głośno zachwalały dzieci!!

Dziękujemy wszystkim za obecność w tym dniu i dzielenie z nami radości z tego wydarzenia.

Tagi: ,

Kategoria: Aktualności

Facebook

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oratorium Bożonarodzeniowe „Najcenniejszy Dar”

Z wielkim rozmachem i ogromną radością zrealizowaliśmy Oratorium Bożonarodzeniowe "Najcenniejszy Dar". Dokonaliśmy tego wspólnym wysiłkiem uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz...

Zamknij